Straż Miejska dzieciom

galwiecie_4W czwartkowe popołudnie komendant Straży Miejskiej Paweł Werchowicz znalazł czas by spotkać się z dziećmi w świetlicy wiejskiej w Galwieciach. Przez ponad godzinę opowiadał najmłodszym (i ich rodzicom) o zadaniach Straży Miejskiej, jej roli w w utrzymaniu porządku oraz zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie miasta i naszej gminy.

Pan komendant przekazał dzieciom wiedzę o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i poprosił o odpowiednie zachowanie podczas ferii. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się wobec obcych, nieznajomych osób i przestrzegł przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki, stawy i rowy.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań a pan komendant cierpliwie na wszystkie odpowiadał. Najmłodsi zapoznali się też z wyposażeniem strażnika miejskiego, miały sposobność porozmawiać przez radiotelefon, co sprawiło niemało radości. Na koniec spotkania wszystkie otrzymały zestawy odblaskowe, zapewniające bezpieczne poruszanie się po zmroku. Dzieci podziękowały panu komendantowi za odwiedziny i prezenty oraz zaprosiły do następnych odwiedzin.


Aktualności

Powiązane artykuły