Miał w domu prawie kilogram haszyszu

kpp_2Zarzut posiadania i udzielania narkotyków usłyszał 21-letni Hubert K. z Gołdapi. Narkotyki znaleźli i zabezpieczyli miejscowi policjanci podczas przeszukania mieszkania 21-latka. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Podejrzanemu grozi od 3 lat pozbawienia wolności.

Gołdapscy kryminalni w toku prowadzonych czynności służbowych ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogą znajdować się zakazane środki odurzające a osobą odpowiedzialną za ich nielegalne posiadanie i udzielanie może być 21-letni Hubert K.

Funkcjonariusze sprawdzili dom, w którym mieszkał 21-latek. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt torebek strunowych z zawartością różnych substancji.

Po zważeniu i badaniu policjanci ustalili, że Hubert K. miał w domu m.in. blisko 1 kilogram haszyszu. Narkotyki zabezpieczono i złożono w policyjnym depozycie, natomiast mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Hubert K. usłyszał już zarzut udzielania i posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury i policjantów, Sąd Rejonowy w Olecku zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za przestępstwa narkotykowe, o których popełnienie gołdapianin został podejrzany, grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Dalsze śledztwo w tej sprawie prowadzi Policja pod nadzorem prokuratury. (Red. KPP Gołdap)

kpp_1

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły