Libacja przy 6-miesięcznym dziecku

policjaGołdapscy policjanci interweniowali w jednym mieszkań na terenie miasta. Zgłoszenie dotyczyło awantury, jaka miała miejsce w trakcie libacji pomiędzy konkubentami. Na miejscu w jednym z pokoi na łóżku funkcjonariusze zastali zupełnie pozbawione opieki sześciomiesięczne dziecko. Wszyscy domownicy byli pijani. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W nocy z piątku na sobotę (z 5 na 6 grudnia ) około 1.40 oficer dyżurny gołdapskiej komendy odebrał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z gołdapskich mieszkań. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Kiedy weszli do mieszkania zastali troje domowników w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy. W jednym z pokojów mundurowi dostrzegli na łóżku pozostawione bez opieki niemowlę.

„Imprezowiczami” okazali się być 19-letni rodzice niemowlaka i jego 39-letnia babcia. Wszyscy byli pijani. Matka miała blisko promil a ojciec prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci powiadomili pracowników socjalnych i pogotowie ratunkowe. Lekarz po zbadaniu 6 miesięcznej dziewczynki, zdecydował o umieszczeniu jej na oddziale dziecięcym, gdzie będzie miała zapewnioną prawidłową opiekę.

Sprawa została już przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie decyzje w sprawie dalszej opieki na niemowlakiem.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi 5 lat więzienia. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Libacja przy 6-miesięcznym dziecku