Kowalik, dudek i gągoł…

konkurs_park_1…to tylko niektóre z wielu ptaków pokazanych na pracach zgłoszonych na konkurs „Mieszkańcy dziupli, czyli dziuplaki i inne leśne zwierzaki” organizowany przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Na przysłanych pracach nie zabrakło też innych zwierząt mieszkających w dziuplach: kun, wiewiórek, nietoperzy oraz różnych owadów.

Konkurs adresowany był do wychowanków starszych grup przedszkolnych (5- i 6-latków) oraz do uczniów klas 0-III szkół podstawowych. Udział w nim mogły wziąć dzieci uczące się lub mieszkające na terenie powiatu gołdapskiego. Na konkurs wpłynęło 215 prac plastycznych, w tym 90 prac w kategorii wiekowej do 6 lat oraz 125 prac w kategorii wiekowej od 7 lat. Prace zostały nadesłane przez 13 placówek oświatowych oraz przez osoby prywatne. Komisja konkursowa wybrała 32 zwycięskie prace oceniając samodzielność wykonania, ujęcie tematu, nakład pracy oraz technikę i estetykę wykonania.

Listę laureatów konkursu oraz galerię ich prac można obejrzeć na stronie internetowej Parku pod linkiem:

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/aktualnosci-kowalik__dudek_i_gagol_____.html

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz artykuły plastyczne i szkolne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Autorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym uczestnikom, a także nauczycielom i rodzicom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

(an)

konkurs_park_2


Aktualności

Powiązane artykuły