„Jedynka” mistrzem powiatu

sp_1W ostatni czwartek 4 grudnia w hali kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Gołdapi odbył się turniej piłkarski o Mistrzostwo Powiatu w Mnini-Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

W szranki sportowej rywalizacji stanęło sześć szkół: SP1, SP2, SP3, SP Pogorzel, SP Banie Mazurskie i SP Żytkiejmy. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy gdzie grano systemem każdy z każdym. Po rozegraniu pierwszej serii spotkań do gier półfinałowych awansowały trzy Szkoły miejskie oraz Szkoła Podstawowa z Bań Mazurskich. W pierwszym półfinale Szkoła Podstawowa nr 1 zagrała ze Szkołą podstawową z Bań Mazurskich i po bardzo dobrym meczu oraz egzekwowaniu decydujących w tym spotkaniu o wyniku rzutach karnych „JEDYNKA” zwyciężyła i awansowała do finału. W drugim półfinale SP2 pokonała SP3 i w ten oto sposób do finału awansowały dwie szkoły z Gołdapi SP1 i SP2. Przed wielkim finałem został rozegrany jeszcze mecz o trzecie miejsce w którym zespół z Bań Mazurskich pokonał ze zespół SP3.

Finał obfitował w wiele akcji i sytuacji podbramkowych, ale tylko jeden przepiękny strzał Julii Kalinowskiej z drużyny SP1 znalazł drogę do bramki i tym samym dziewczęta z „Jedynki” mogły się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju. Dało się zauważyć, że każdy kolejny rozgrywany turniej dziewcząt stoi na coraz wyższym poziomie, a uczestniczki swoją determinacją i zaangażowaniem niwelują braki w wyszkoleniu technicznym. Dziewczęta z

„Jedynki” pokazały, że nie tylko chłopcy z tej szkoły potrafią grać w piłkę, ale także i one chcą godnie reprezentować powiat na kolejnych szczeblach rozgrywek wojewódzkich.

 

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “„Jedynka” mistrzem powiatu

 1. obserwator

  Gratulaje!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. #2

  Trzeba zorganizowac mecz dziewczynki z SP 1 na chlopcow z SP1 mam nadzieje ze dziewcznki beda lepsze :). Gratulacje dla dziewczynek i nie badzcie gorsze od chlopcow ktorzy od dwudziestu lat zawsze wygrywaja w mistrzostwach powiatu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Beata

  Mam nadzieję, że uczniowie SP1 i trener pan Dariusz Wojtyna zostaną docenieni przez pana Starostę. To kolejne powiatowe zwycięstwo Jedynki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. #2

  Ktos z JEDYNKI bedzie wyrozniony jak pani Karpinska bedzie przewodniczaca rady powiatu i to jest chyba dla wszystkich jasne i oczywiste.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...