Gołdapscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych w czasie świąt

Rozpoczęły się święta Bożego Narodzenia. Ten czas pozwoli nam na kilkudniowy wypoczynek. Wielu z nas korzystając z dni wolnych wybrało się bądź wybiera w krótszą lub dłuższą podróż. Dlatego też rusza akcja pn. „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2014”, która będzie trwała od 24 do 28 grudnia.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Jednocześnie jak co roku apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności ponieważ zimowa aura jest zmienna.

Rozpoczęły się święta Bożego Narodzenia. To okres w którym wykorzystując wolne dni można wybrać się w krótszą bądź dłuższą podróż. Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci w dniach 24-28 grudnia br. na drogach województwa warmińsko-mazurskiego będą prowadzić działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2014”.

W tym okresie nad bezpieczeństwem wszystkich udających się i powracających z wypoczynku czuwać będą również gołdapscy funkcjonariusze. Na drogach naszego powiatu jak co roku pojawią się wzmożone kontrole podczas których mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierujących, korzystanie przez nich z pasów bezpieczeństwa a także przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych. Policjanci będą także zwracać szczególna uwagę na pieszych.

Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Siadając za kierownicę bądźmy świadomi, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły