Flash Zone na Łotwie

flash_zone_1Z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych gościliśmy w uroczej miejscowości Alkusnes na Łotwie. Odbyło się spotkanie z młodzieżą odbywającą europejski wolontariat. W pierwszej części imprezy przekazaliśmy skromny upominek władzom stowarzyszenia, po czym Magdalena Krupińska i Dawid Bobrowski wykonali kilka utworów wokalnych.

Kolejną niespodzianką było 20 minutowe fire show. Choć na Łotwie już zima, zaraziliśmy ich naszym ognistym tańcem. Ludzie przyjęli nasz występ owocnymi brawami, nie zabrakło też pochwał za układy, synchronizacje i ruch.

Po zakończeniu obchodów jubileuszu wybraliśmy się do Centrum Młodzieży. Nasza przewodniczka Diana oprowadziła nas po budynku, w którym tamtejsza młodzież może uczestniczyć w takich zajęciach jak: taniec, konstrukcja lego, fotografia, muzyka. Braliśmy udział w prezentacjach wykonanych przez Czeszkę i Greka. Pokazali najistotniejsze rzeczy – czyli symbole narodowe, kulturę i wynalazki. Poczęstowali nas również swoimi specjałami-buchtami czeskimi oraz Grecką Frappe.

Po owocnym we wrażenia dniu wróciliśmy do naszej kochanej Gołdapi.

 


Aktualności

Powiązane artykuły