Co to jest Quilling?

warsztaty_1Quilling to z angielskiego „nawijać na pióro lub rurkę”. Należy do technik z rodzaju papieroplastyki. Służy do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

W środę spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na warsztatach plastycznych, aby zgłębić tajniki quillingu. Okazało się, że w prosty i efektowny sposób każdy potrafi w tej technice wykonać chodźmy świąteczną kartkę. Uczestnicy warsztatów miło spędzili czas, a własnoręcznie wykonane kartki będą miłą pamiątką lub prezentem dla bliskich.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Poznaję, rozwijam się, tworzę… To tutaj się urodziłem, tutaj mój dom!”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem”.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.


Aktualności

Powiązane artykuły