Zapraszają do „bajkowego przylądka”

bajka_9Przez kilka ostatnich tygodni w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej spotykali się najmłodsi z wszystkich gołdapskich podstawówek i przedszkoli. Przychodzili, by posłuchać bajek.

Jednym z pretekstów było utworzenie w czytelni „bajkowego przylądka” przeznaczonego nie tylko do czytania lub gier, ale także do innych zajęć. Drugi pretekst to konkurs plastyczny o bajkowej tematyce.

Bajki podczas tych spotkań czytali nie tylko pracownicy biblioteki (m.in. Bożena Soroka) ale również dwie policjantki – Marta Andruczyk i Anna Popławska – w ramach świetnej współpracy biblioteki i KPP.

Przy okazji część uczestników odwiedziła wypożyczalnię dla dzieci i Muzeum Ziemi Gołdapskiej.

„Bajkowy przylądek” będzie jeszcze uzupełniany i rozbudowywany – powstał dzięki zaangażowaniu bibliotekarek – Agnieszki Dziobkowskiej i Haliny Wojtanis oraz pomocy stażysty – Roberta Łańca.

Uczestnikami spotkań byli najmłodsi ze szkół i przedszkoli: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły podstawowej nr 3, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Przedszkola „Bajka”, Przedszkola Kubusia Puchatka i Przedszkola Samorządowego.

Fot: Agnieszka Dziobkowska, Halina Wojtanis i Robert Łaniec

 


Aktualności

Powiązane artykuły