Przyjaciele Przyrody z „dwójki „informują:)

coraz_chlodniej_2Coraz chłodniej, czyli o tym jak powoli żegnamy się z jesienią… Systematycznie prowadzimy przyrodnicze obserwacje,eksperymenty, uzupełniamy wiedzę w Nadleśnictwie Gołdap i zauważamy, że jesienią również zachodzą wielkie zmiany. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Liście na drzewach i krzewach zmieniają barwę i opadają. Sady ,ogrody ,pola świecą już pustkami. Znikają barwne kolory ,robi się szaro, ponuro.

Ale przecież my dzieci z „dwójki” uczymy się przez zabawę wprowadzamy zawsze radość i wyciągamy kolejne wnioski i zachęcamy do tego innych. Zwierzęta rozpoczynają przygotowania do zimy. Część z nich gromadzi zapasy, część, zapada w sen zimowy, a wiele ptaków odlatuje do ciepłych krajów.

Jesień wróci do nas za rok, a nasza rada na najbliższe miesiące brzmi: Nie zamykajcie się w domu. Z uśmiechem na twarzy razem z mrozem i śniegiem wędrujcie, hartujcie swoje ciała, cieszcie się otaczającą przyrodą. Spacerujcie, wędrujcie i oczywiście pamiętajcie o ptakach i leśnych zwierzętach, dokarmiajcie je zimą!

Bo przecież nic tak nie łączy ludzi jak przyjaźń, zwłaszcza z przyrodą:)


Aktualności

Powiązane artykuły