Internuta odpowiada na pytanie: Gdzie stał ten dom?

budynekWydaje mi się, że wątek możemy zamknąć. Na planie jest nawet zaznaczony płot widoczny na zdjęciu. Najzabawniejsze jest to, że odpowiedź znalazłem na jednym z najbardziej znanych zdjęć Gołdapi (MB).

budynek

plan

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Internuta odpowiada na pytanie: Gdzie stał ten dom?

 1. Marek

  Brawo

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Mirek Białosowski

  Panie Marku, to Pan pierwszy podpowiedział, że to może być tam. Z wyrazami szacunku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. J.M.

  W wydawnictwie Wasmuths Monatshefte für Baukunst rocznik 1919/1920, zeszyt 11/12 znalazł się artykuł Hansa J. Philippa: Zu den Abbildungen von Bauten aus dem Wiederaufbau Ostpreußens. W artykule znalazł się fragment, dotyczący budowy budynku, o którym piszemy na portalu i który wzbudza tyle emocji.
  Zdjęcie (z mapką) nr 3 ze str.: http://goldap.org.pl/2014/10/gdzie-stal-ten-dom/ pochodzi z lat 30 po dojściu Hitlera do władzy w 1933 roku (w okresie tzw. chrztów hitlerowskich czyli po 1936 roku), gdzie na mapce dzisiejsza ulica Przytorowa nosi nazwę Bahnhof-S, a ulica Lipowa w tamtym okresie została zmieniona na Adolf Hitler-Str.
  Na mapce z 1936 roku ulica Lipowa nazywa się Bahnhofstrasse, budynek wskazany przez internautę stał równolegle przy ulicy Erich Fuchs Strasse, a po skosie do tego budynku przebiega ulica Alte Kummetscher Landstr. Natomiast za torami przebiega ulica Bahnstrasse (nie mylić z Bahnhofstrasse).
  Z powyższego wynika, że nie jest to budynek wskazany przez internautę Marka.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...