Dziś rozmawialiśmy o znanych nam i lubianych misiach

mis_pluszowy_12Na początku roku szkolnego postanowiliśmy z uczniami klasy I b utworzyć Klub Odkrywców. Działamy pod hasłem: „Odkrywam siebie i Świat” zaczerpniętym z podręczników o tym samym tytule. Dziś Odkrywcy obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Rozmawialiśmy o znanych nam i lubianych misiach. Obejrzeliśmy książki, których bohaterami były misie. Przeczytaliśmy ich niektóre przygody. Obejrzeliśmy prezentację o genezie tego święta. Okazało się, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

To historia, a jak jest dzisiaj? Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Informacje zaczerpnięto z http://miastodzieci.pl


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Dziś rozmawialiśmy o znanych nam i lubianych misiach

 1. luthor

  Ale chyba nie o Kubusiu P. ?!? Przecież nie ma spodni i jest płciowo obojętny!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Karol

  „Postanowiliśmy z uczniami klasy Ib” – czyli kto, bo z artykułu nie wynika.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anna Budzińska

   Lubię dociekliwych ludzi. Dziękuję za komentarz. Chodzi o pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Pozdrawiam.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. goldapianin

  Droga Pani uwazaj tylko na kubusia puchatka bo jest na cenzurowanym, niesamowicie podpadl.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Karol

  Pozdrawiam Pierwszaki z SP2 i ich misie również pozdrawiam. Życzę miłego odkrywania świata i siebie samych!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...