Dziś rozmawialiśmy o znanych nam i lubianych misiach

mis_pluszowy_12Na początku roku szkolnego postanowiliśmy z uczniami klasy I b utworzyć Klub Odkrywców. Działamy pod hasłem: „Odkrywam siebie i Świat” zaczerpniętym z podręczników o tym samym tytule. Dziś Odkrywcy obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Rozmawialiśmy o znanych nam i lubianych misiach. Obejrzeliśmy książki, których bohaterami były misie. Przeczytaliśmy ich niektóre przygody. Obejrzeliśmy prezentację o genezie tego święta. Okazało się, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

To historia, a jak jest dzisiaj? Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Informacje zaczerpnięto z http://miastodzieci.pl


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Dziś rozmawialiśmy o znanych nam i lubianych misiach

 1. luthor

  Ale chyba nie o Kubusiu P. ?!? Przecież nie ma spodni i jest płciowo obojętny!

 2. Karol

  „Postanowiliśmy z uczniami klasy Ib” – czyli kto, bo z artykułu nie wynika.

  1. Anna Budzińska

   Lubię dociekliwych ludzi. Dziękuję za komentarz. Chodzi o pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi. Pozdrawiam.

 3. goldapianin

  Droga Pani uwazaj tylko na kubusia puchatka bo jest na cenzurowanym, niesamowicie podpadl.

 4. Karol

  Pozdrawiam Pierwszaki z SP2 i ich misie również pozdrawiam. Życzę miłego odkrywania świata i siebie samych!