Dom Kultury nagrodzony

W Hotelu Warszawa w Augustowie, 27 listopada, odbyła się konferencja zamykająca Program Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007-2013. Zaprezentowano osiągnięcia Programu, pokazano najbardziej inspirujące partnerstwa i projekty oraz, co najważniejsze, podziękowano beneficjentom za ich wysiłek i entuzjazm oraz wkład w rozwój regionów transgranicznych Litwy oraz Polski.
Podczas konferencji wręczone zostały wyróżnienia dla najlepszych projektów realizowanych w ramach Programu w 7 kategoriach.  Projekt „Sintautai-Gołdap 2” realizowany po stronie Polskiej przez Dom Kultury w Gołdapi został finalistą w kategoriach – Najlepsze działania promocyjne oraz projekt o najtrwalszych efektach. W kategorii Inspirujące partnerstwo zwycięzcą został Dom Kultury w Gołdapi oraz Samorząd Rejonu Sakiai na Litwie. Statuetkę oraz dyplomy odebrała Marta Jurgiełan, dyrektor Domu Kultury w Gołdapi oraz koordynator projektu.


Aktualności

Powiązane artykuły

18 komentarzy do “Dom Kultury nagrodzony

 1. Zbyszek Mieruński

  GRATULUJĘ! i jako pomysłodawca i autor tego projektu bardzo sie cieszę że został tak wyróżniony!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. obserwator

  Od kilku lat obserwuje działania domu kultury w gołdapi. obserwowałem jak funkcjonował i co robił dom kultury przy wcześniejszym dyrektorze, a jak działa przy obecnej pani dyrektor. I powiem tak… pani dyrektor nie ma, co zbierać laurów za pomysły innych… proponuję się w końcu wykazać własną pracą, projektami i umiejętnościami.
  obserwator

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. spu

  Właśnie może jakieś trzy autorskie pomysły pani dyrektor ???????
  Gratulacje Panu Zbyszkowi Mieruńskiemu.!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Paula

  Panie Zbyszku. Trochę skromności.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. kurtularny

  Panie Zbyszku – już po wyborach, wyluzujże pan nieco. Na nowe trochę. za wcześnie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. monika

  Skromność to powinna pokazać pani dyrektor, a nie pan Zbyszek. Kto tu jest nieskromny?…. Ten, kto grzecznie przypomniał ze to jego praca i pogratulował realizacji, czy ten, kto bierze czyjeś i mówi ze to jego?
  Pan Zbyszek tylko grzecznie przypomniał, kto jest pomysłodawcą i autorem. Z tego, co wiem to w życiu trzeba walczyć o swoje, bo nikt za nas tego nie zrobi.
  Do kulturalnego…. Skoda mi Ciebie…, jeżeli myślisz o ludziach, którzy chcą działać i działają w taki sposób, ze robią to pod publikę… A wiesz, dlaczego mi Ciebie szkoda…, bo oceniasz ludzi własną miarą.
  A i jeszcze jedno popieram spu… ja proszę tylko o jeden autorski pomysł pani dyrektor….
  Gratulacje dla Pana Zbyszka Mieruńskiego i życzę wytrwałości i wielu sukcesów

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. o...

  Dyrektorem DK powinna być osoba z duszą artystyczną a nie urzędnik.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Zbyszek Mieruński

  Dziękuję za ciepłe słowa 🙂 Z tym projektem to jest tak jak ze sztuką teatralną – autor ją napisał, a realizuje/wystawia inny reżyser i zespół – z tym że na plakacie o wystawieniu sztuki będą podani wszyscy – autor, reżyser, aktorzy i zespół techniczny. Mimo że nie chroni tego prawo autorskie, ale może warto pamietać o takich rzeczach i je przypominać, na tym też polega kultura, kultura współżycia społecznego 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Franek

  Należy obiektywnie stwierdzić,iż nie widać nadmiaru kultury ani u tych którzy wystawiają piersi do odznaczeń, ani u tych którzy im w tym przeszkadzają.
  Takie zwyczajne gołdapsko – polskie piekiełko .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. JANEK

  Gołdap i Sakiai było już partnerami w latach 80 ..pamiętam jako harcerz wymiany młodzieży obozy wędrówki po mazurach i suwalszczyżnie…wydaje mi się ze pan Z byszek pochwycił coś co już było kultywowane przez ówczesne gołdapskie władze …gratulacje pomysłodawcom

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. To DK dostało statuetkę, a nie osoba. Odebrał ją przedstawiciel firmy.
  Panie Mieruński, brawa za pana (chyba) pomysł. Aczkolwiek przypominam, że projekty robiło się na etacie (jednoosobowo?), więc są własnością firmy (pracodawcy, zgodnie z ustawą o prawach autorskich i pokrewnych).

  Pamiętam też o kinie i szczegółach tego projektu i wykonania (pana pomysł?). Już pomijam, że po niedługim czasie trzeba było wymieniać projektor. Farby i wygłuszenia przemilczam.

  Pozdrawiam,
  Piotr Wasilewski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Zbyszek Mieruński

  Piotrze Wasilewski – oczywiście że odpowiadam też za powstanie Kina Kultura, rozwiązania wówczas zastosowane były najlepszymi w tym czasie. Z tego co wiem wymiana projektora była spowodowana zmianą „cywilizacyjną” w dystrybucji filmów – z taśmy na cyfrową. Gdy otwieraliśmy kino w dystrybucji było około 10% filmów na nośnikach cyfrowych.
  Proponuje też Piotrze dokładniej zapoznać się z prawami autorskimi, a potem się wypowiadać na ten temat. Istnieją tzw. prawa niezbywalne. Ale ja pisałem wczesniej, że w przypadku tego projektu prawo autorskie nie dotyczy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. spu

  a ja Panie Piotrze (niestety radny) przypominam jak pan ostatnio namawiał ludzi do głosowania na gołdap w „uczciwy” sposób , a następnie po paru wpisach szybko pan uciekł z dyskusji. Pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. monika

  Popieram „Dyrektorem DK powinna być osoba z duszą artystyczną a nie urzędnik”.
  Nie znam dobrze Pana Sebastiana z DK, ale wydaje mi się, że Pan Sebastian ma taką duszę artystyczną….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. mieszkaniec

  Panie Piotrze jakaś dziwna złośliwość przez Pana przemawia, a może nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem…
  Z tego, co ja rozumiem, to Pan Mieruński pogratulował realizacji projektu i przypomniał tylko, że był jego pomysłodawcą jakby inicjatorem. Nic nie pisał, ze to jego własność. Po drugie jest to oczywiste, że zainicjował ten projekt będąc na etacie w DK. Nie rozumiem Pana złośliwości 
  Ja tylko pytam, dlaczego Pani Dyrektor, która jest obecnie na etacie niczego nowego nie zainicjowała???
  Odnośnie Pana wypowiedzi dotyczącej cyt. „Pamiętam też o kinie i szczegółach tego projektu i wykonania (pana pomysł?). Już pomijam, że po niedługim czasie trzeba było wymieniać projektor. Farby i wygłuszenia przemilczam.”
  Moim zdaniem wprowadza Pan opinie publiczną w błąd. Z tego, co się orientuje projektor był wymieniony w związku z postępem cywilizacyjnym. Na początku w kinie był projektor taśmowy a później został zmieniony na cyfrowy. Dodatkowo tylko dodam, że wszystko, co jest używane przez człowieka wymaga po pewnym czasie wymiany, dlatego ze się zniszczyło lub dlatego że technika poszła do przodu i jest nowsze, sprawniejsze itp.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Maja

  Panie Zbyszku gratuluje pomysłu 🙂 Pani Marto jest Pani już tyle lat dyrektorem Domu Kultury i nic Pani nowego nie wprowadziła. Nadal Pani korzysta z pomysłów innych. Czas i pora pomyśleć o swoich a nie zbierać statuetki i dyplomy za czyjeś pomysły. Jeszcze raz GRATULACJE Panie Zbyszku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. mieszkaniec

  Tak, Pan Sebastian z DK ma duszę artystyczną, jest ludzki i pomocny……. Na pewno świetnie sprawdziłby się w roli dyrektora DK.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. Franek

  Prosze państwa !
  Zamiast droczyć czy omawiany projekt chroni prawo autorskie,proponuje zapoznanie się z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U z 1994 Nr.24 poz.83) z póżniejszymi zmianami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...