Zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką

dzien_zwierzat_1Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji 4 października 1931 r. ma nam przypominać, że zwierzę nie jest rzeczą, odczuwa, myśli i reaguje. W piątek dzieci z grupy 4-latków B z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi przygotowały uroczystość z tej okazji.

Na początku przedszkolaki poznały podstawowe prawa zwierząt. Mogły także wypowiedzieć się, w jaki sposób należy zajmować się zwierzęciem. Zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić . Ważne jest, że jeśli ma się już jakieś zwierzątko w domu należy o nie dbać.

Dzieci wysłuchały także wierszy o zwierzętach recytowanych przez czterolatki, śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Na zakończenie wszystkie maluchy obejrzały humorystyczną prezentację multimedialną przestawiającą zabawne sytuacje związane ze zwierzętami. W holu przedszkolnym można obejrzeć wystawę zdjęć naszych przedszkolaków oraz pań wychowawczyń ze swoimi domowymi pupilami.

Obchody Światowego Dnia Zwierząt wyrabiają u dzieci właściwe postawy wobec nich, pozwoliły zrozumieć zależności zwierząt od człowieka i wpływu człowieka na życie zwierząt. Poza tym kształtują odpowiedzialność za posiadane zwierzęta.

Koordynator Marta Zajkowska

 


Aktualności

Powiązane artykuły