W ciągu dwóch dni ujawnili nielegalny towar o wartości 23 000 zł

sgMieszkaniec powiatu węgorzewskiego w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał 1200 L paliwa, natomiast w okolicach Lidzbarka Warmińskiego inny mężczyzna przewoził 21,5 tys. papierosów. Obaj zostali ukarani.

W poniedziałek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie wraz z Wydziałem Zwalczania Przestępczości Referatu Grupy Mobilnej z Olsztyna skontrolowali okoliczną posesję. W pomieszczeniu gospodarczym natknęli się na 1200 litrów oleju napędowego o szacunkowej wartości 6,2 tys. zł. Ujawniony towar pochodził z obwodu kaliningradzkiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i uiścił należności celno podatkowe.

Kolejnego dnia na jednej z dróg w gminie Lidzbark Warmiński, funkcjonariusze z górowskiej placówki skontrolowali nadjeżdżającego Passata. Kierowca auta przewoził papierosy różnych marek, bez odpowiednich znaków skarbowych akcyzy o wartości 13 tys. zł.

W ciągu zaledwie dwóch dni funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej na odcinku służbowej odpowiedzialności ujawnili nielegalny towar o łącznej wartości 23 000 zł. (Red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły