Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

pomoc_1„Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy”. O tym jak ważna jest wiedza na temat prawidłowego postępowania w razie wypadku, dowiedzieli się uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Uczniowie mieli okazję poznać szczegóły udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratownika medycznego pani Małgorzaty Żurawskiej.

W razie wypadku drogowego, którego jesteśmy świadkami nie możemy pozostać obojętni! Jak podaje Europejska Rada Resuscytacji co roku w Europie aż 100 tys. osób z nagłym zatrzymaniem krążenia można byłoby uratować dzięki udzieleniu pierwszej pomocy. Eksperci zachęcają do uczestnictwa w kursach, jak zapewniają wystarczy 15 minut żeby nabyć odpowiednią wiedzę z tego zakresu.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej .Duże wrażenie zrobił fantom, na którym uczyli się, jak prawidłowo wykonać sztuczne oddychanie oraz masaż serca. Dzieci bardzo poważnie podeszły do zagadnienia i z dużą dokładnością, pod czujnym okiem pani ratownik wykonywały ćwiczenia praktyczne na fantomie.

Z pewnością, po tych zajęciach uczniowie mają większą świadomość jak ogromne znaczenie ma znajomość podstawowych zasad udzielenia pierwszej pomocy i będą potrafili pomagać innym w sytuacji zagrożenia zdrowia, a nawet życia.


Aktualności

Powiązane artykuły