Pierwsze bardzo udane zawody pływackie Dawida

pioruny_7W ostatnią sobotę września na Ciechanowskiej pływalni o puchar mistrza sportu rywalizowało 400 zawodników z 35 klubów, pośród nich reprezentujący PIORUNÓW z Gołdapi Dawid Sobolewski. Zawody odbyły się pod patronatem Radosława Kawęckiego – wielokrotnego mistrza Europy oraz wicemistrza świata.

Dawid Sobolewski wystartował trzykrotnie na dystansach:

50 m stylem dowolnym – zdobył brązowy medal uzyskując bardzo dobry czas 0:29,73 s;

100 m stylem dowolnym – zdobył srebrny medal uzyskując bardzo dobry czas 1:04,04 s;

50 m stylem grzbietowym – uzyskał bardzo dobry czas 0:34,54 s i zajął by drugie miejsce gdyby nie dyskwalifikacja za przedwczesny start.

W klasyfikacji generalnej Dawid uplasował się na trzecim miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Czasy uzyskane podczas tych zawodów stawiają Dawida w ścisłej czołówce pływaków w rankingu ogólnopolskim.