Puchar Olsztyna i sukces gołdapianki

1W niedzielę 5 października w olsztyńskim Ratuszu, we wspaniałej i podniosłej atmosferze, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Biegowy Puchar Olsztyna”. Był to cykl 5 imprez biegowych organizowanych w Parku Janusza Kusocińskiego, w terminach:

6 kwietnia – Wiosenna Piątka

4 maja – Piątka im. Janusza Kusocińskiego

15 czerwca – Wakacyjna Piątka

24 sierpnia – Międzynarodowa Piątka

21 września – Dożynkowa Piątka

Wszystkie biegi główne odbywały się na odcinku 5 km. Warunkiem klasyfikacji był udział w trzech z pięciu biegów. W przypadku udziału w większej ilości biegów do klasyfikacji liczyły się trzy najlepsze wyniki. Oprócz biegu głównego w ramach imprezy rozgrywane były także biegi towarzyszące. Dzieci w wieku 6 lat startowały na dystansie 250 m, młodziaki (7-9 lat) biegały na dystansie 900 m, a starszaki na 1700 m.

Cykl ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. Z każdym biegiem padał rekord liczby uczestników. W ostatnim biegu wystartowało ponad 300 osób. Udział w nim wzięła także jedyna reprezentantka Gołdapi – Emilia Wołyniec, która startowała we wszystkich pięciu biegach. Suma uzyskanych wyników pozwoliła uzyskać 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszy uzyskany czas na tej 5 km trasie to 20:36. Dekoracji dokonał, gość honorowy Pan Piotr Grzymowicz – Prezydent Olsztyna oraz Pan Jerzy Litwiński – dyrektor OSIR Olsztyn.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Puchar Olsztyna i sukces gołdapianki

  1. Donat

    Czy „Phar Olsztyna” to jakaś szczególna i nowa nagroda sportowa? Proszę Redakcję o informację w tej sprawie.