Już wkrótce działania „Znicz 2014”

napis-policja-11Od 31 października do 3 listopada 2014 na terenie powiatu gołdapskiego przeprowadzone zostaną działania „Znicz 2014”. Miejscowi policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników dróg, a także osób odwiedzających cmentarze.

Już niedługo obchodzić będziemy Święto Zmarłych. Udamy się na cmentarze, aby uczcić pamięć naszych bliskich. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

 

Spodziewane niedogodności nastąpią 1 i 2 listopada:

• na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej

• na drodze wojewódzkiej nr 651 w miejscowości Dubeninki, cmentarz przy ul. Mereckiego

• na drodze wojewódzkiej nr 650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

 

W trakcie działań funkcjonariusze będą m.in.: czuwać nad utrzymaniem płynności ruchu i udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach w organizacji ruchu, eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu.

 

Oto kilka rad, które pomogą Państwu spokojniej spędzić trwający czas zadumy:

 

1. Portfele trzymajmy w zamkniętej, wewnętrznej kieszeni odzieży.

2. Nie zabierajmy na cmentarze większej kwoty pieniędzy niż jest to konieczne.

3. Ze względu na zmiany organizacji ruchu i związane z tym utrudnienia korzystajmy z udostępnionej komunikacji miejskiej.

4. W razie użytkowania własnego samochodu prosimy stosować się do znaków i poleceń policjantów.

5. Ograniczmy prędkość i zachowajmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i innych miejsc o dużym nasileniu ruchu pieszych i pojazdów.

6. Parkujmy w miejscach tylko do tego wyznaczonych, aby umożliwić swobodny ruch pieszym i innym pojazdom.

7. Nie pozostawiajmy w samochodach dokumentów, kluczy ani żadnych innych wartościowych rzeczy.

 

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking samochodowy usytuowany będzie na terenie położonym bezpośrednio za cmentarzem. Dojazd do parkingu – ulicą Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

 

W miejscowości Grabowo miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu miejscowego Zespołu Szkół.

 

W miejscowości Dubeniki miejsca parkingowe znajdować się będą przy Urzędzie Gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na dwóch bocznych drogach znajdujących się za cmentarzem komunalnym.

 

Aby zmniejszyć ruch na drodze, w dniach 1 i 2 listopada gołdapska placówka PKS udostępni autobus komunikacji miejskiej, który będzie kursował z centrum miasta na cmentarz przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Rozkład jazdy będzie dostępny w lokalnych mediach.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły