Jest to wartościowe wydarzenie

ale_kino_10Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino” już na stałe wpisał się w gołdapską mapę kulturalną. Jest to wydarzenie o tyle wartościowe, że dzieciom i młodzieży proponuje nie tylko oglądanie i ocenę dobrych filmów, ale jednoczesne tworzenie kultury ambitnej.

W środę na scenie Domu Kultury miało miejsce podsumowanie 5. edycji tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Młodzieżowe jury dostało do oceny cztery filmy: francuski „Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa”, norweski „Kasper i Emma – najlepsi przyjaciele”, „Felix” produkcji RPA oraz szwedzki „Eskil i Trynidad”. Jurorzy wybrali „Feliksa”, co było zgodne z opinią młodzieżowej publiczności.

Fragmenty filmów zaprezentowano przed werdyktem, natomiast w całości pokazano etiudy zrealizowane przez młodych gołdapian, wykonane podczas warsztatów towarzyszących festiwalowi.

Głównym organizatorem imprezy jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Współorganizatorami kilka ośrodków oddalonych od wielkomiejskich centrów, w tym Gołdap.

Prowadzący spotkanie i warsztaty podziękowali między innymi: Alicji Andrulewicz za opiekę, Marcie Jurgiełan z organizację, Markowi Kowalczukowi za koordynowanie imprezy oraz Piotrowi Miszkielowi za montaż.

Środowe podsumowanie zakończył akustyczny występ Estery i Krzysztofa Szczerbowskich.

Miastem, w którym odbędzie się kolejny etap „Ale Kino” będzie Ciepielewo.

Powiązane artykuły