Akty oskarżenia w dwóch sprawach

sg_kd_zdj.A.Mauch_Wielomiesięczna praca funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyła się wydaniem aktów oskarżenia wobec mężczyzn, którzy przemycali papierosy z obwodu kaliningradzkiego.Jedna ze spraw dotyczyła mieszkańca Dobrego Miasta. Funkcjonariusze ustalili, że oskarżony już od dłuższego czasu zajmował się przemytem. Granicę przekraczał głównie w drogowym przejściu granicznym w Gronowie po czym przywieziony towar sprzedawał różnym osobom. Przemyt stał się jego stałym źródłem dochodu. Oskarżony już wcześniej był znany wymiarowi sprawiedliwości.

Drugie śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Olecku funkcjonariusze prowadzili przeciwko trzem mieszkańcom Gołdapi oraz jednemu mieszkańcowi Świnoujścia. Mundurowi udowodnili przemyt wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy na terenie Warmii i Mazur oraz województwa zachodnio-pomorskiego.

W obu przypadkach oskarżeni przemycili do Polski nielegalne papierosy różnych marek o łącznej wartości kilkuset tysięcy złotych. (Red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Akty oskarżenia w dwóch sprawach

 1. upsa

  a jak zakończyła się sprawa Pani celnik która została nagrana przez kierowcę. Wszystko ucichło????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. obserwator

  Do upsa: „a jak zakończyła się sprawa Pani celnik…” Z całym szacunkiem, ale chyba nie w tym miejscu pytasz! SG prężcież to nie Służba celna. To zupełnie dwie różne firmy. Pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. claudia

  Otrzymała. .. upomnienie. Z resztą zachowania wielu celników i strażników SG można zaliczyć do mało kulturalnych. .. odnoszę wrażenie, że to norma w tej branży. Chyba są szkoleni w używaniu zwrotów w formie bezosobowej: weźmie, idzie, pojedzie tam… Jest naprawdę kilku funkcjonariuszy kulturalnych. Niestety w mniejszości.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. upsa

  do obserwatora jak celnik będzie sumiennie pracował to straż graniczna nie będzie miała co wykrywać. więc to nie są dwie różne firmy. Te Firmy obserwatorze uzupełniają się ???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...