Zatrzymali pijanego kierowcę

policjaNawet do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 33-letniemu mieszkańcowi powiatu gołdapskiego, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Andrzej M. został zatrzymany do kontroli drogowej w Żytkiejmach podczas wspólnej służby policjantki i funkcjonariusza SG. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Swoje postępowanie będzie tłumaczył w sądzie.

Wczoraj (15.09) około godziny 12:20 na jednej z ulic w miejscowości Żytkiejmy wspólny patrol policjantki i funkcjonariusza SG zatrzymał do kontroli osobowe bmw. Autem kierował 33-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości Andrzeja M. Okazało się, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został zabezpieczony przez osobę wskazaną. Teraz 33-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Ponadto Andrzej M. może liczyć się z utratą prawa jazdy na okres nawet do 10 lat. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zatrzymali pijanego kierowcę

  1. ups

    dość mówienia o zaostrzeniu przepisów. 200 batów na gołą du… i przez rok nakaz chodzenia w kamizelce z napisem jestem debilem jeżdżę po pijaku

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...