Zapewnili profesjonalnych instruktorów

galwiece_warsztaty_25W bardzo miłej atmosferze w dniach 6 i 7 września w wiejskiej świetlicy w Galwieciach odbyły się pierwsze z trzech warsztatów rękodzieła tradycyjnego i twórczości regionalnej. Wykorzystując piękną pogodę zajęcia przeprowadzone zostały pod wiejską wiatą. W trakcie zajęć uczestnicy raczyli się m.in. pysznymi kartaczami przygotowanymi przez panie Jadeszko.

Warsztaty wikliniarskie, w których wzięła udział grupa 12 chętnych mieszkańców wsi odbyły się dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez Grupę Nieformalną „Na Skraju Puszczy” i Stowarzyszenie Fabryka Cudów, z programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny. W ramach tych środków od września do grudnia tego roku odbędą się w Galwieciach jeszcze dwa warsztaty: przygotowania i pieczenia sękacza oraz wyplatania elementów dekoracyjnych z sianka i witek brzozowych. Organizatorzy zapewnili prowadzenie warsztatów przez profesjonalnych instruktorów.

Organizacja i przeprowadzenie cyklu warsztatów mają na celu pobudzenie aktywności mieszkańców i stworzenie im możliwości osobistego rozwoju.


loga

Powiązane artykuły