Pijany kierowca, auto w rowie a pasażer poszukiwany

napis-policja-11W przydrożnym rowie zakończył swoją jazdę fordem 20-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, który 19 września doprowadził do tego zdarzenia na trasie Kośmidry – Skocze. Obecni na miejscu policjanci stwierdzili, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Ponadto z 20-latkiem podróżował o 3 lata starszy kolega, poszukiwany listem gończym przez olecki sąd.

Do zdarzenia doszło w piątek 19 września. Wtedy to około 20:40 dyżurny miejscowej komendy został powiadomiony, że na trasie Kośmidry – Skocze w przydrożnym rowie leży ford. Na miejsce od razu został skierowany patrol, który nikogo nie zastał w samochodzie. Po jakimś czasie do funkcjonariuszy podeszli dwaj mężczyźni, z których jeden miał przy sobie kluczyki od pojazdu, i jak się okazało, był jego właścicielem.

Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej to on mógł być kierowcą. Robert K. był pijany. Badanie wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia natomiast 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Wykonane przez funkcjonariuszy czynności potwierdziły, że to faktycznie on kierował autem. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego. Utracił już uprawnienia do kierowania, a w najbliższym czasie za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, jak się okazało w samochodzie z Robertem K. podróżował również jego nietrzeźwy kolega Rafał D. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olecku celem odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz najbliższe miesiące 23-latek spędzi w Areszcie Śledczym w Suwałkach. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pijany kierowca, auto w rowie a pasażer poszukiwany

  1. ups

    pierwszą karą powinno być podawanie nazwiska do publicznej wiadomości. szkoda że debilom nic się nie stało.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...