Oprócz sportu angażuje się w akcje charytatywne

warsztaty_boks_16Podczas ostatniego weekendu po raz pierwszy w Gołdapi odbyło się seminarium bokserskie prowadzone przez zawodowego mistrza świata w boksie Przemysława Opalacha oraz trenera od przygotowań fizycznych i II trenera klubu bokserskiego „Wilki” Olsztyn Dariusza Dołkowskiego.

Zawodowy mistrz świata, urodzony 2 czerwca 1986 roku w Olsztynie. W wieku 6 lat wyprowadził się do Koloni w Niemczech. W wieku 12 lat rozpoczął treningi Muay Thai. W tej dyscyplinie stoczył 35 walk, zwyciężył 30. Jako czynny zawodnik osiągał sukcesy w kraju i na arenie międzynarodowej. Treningi bokserskie rozpoczął w wieku 14 lat. W boksie amatorskim stoczył 89 walk, z czego wygrał 72. Na zawodowstwo przeszedł 11 marca 2011 na gali organizowanej przez Ochikara Gmitruk Team. Dotychczas 13 na 15 zwycięskich walk zakończył przed czasem.

Prywatnie angażuje się w szereg akcji charytatywnych związanych z promowaniem aktywnego stylu życia oraz pomocą chorym dzieciom. W naszym mieście również zaangażował się w pomoc dzieciom z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Podczas treningu pokazowego w kompleksie hala-basen OSiR były zbierane fundusze, które na koniec sam osobiście przekazał dyrektor placówki Annie Kuskowskiej wraz z rzeczami związanymi z jego osobą, które zostały przekazane na licytację.

Przemysław Opalach Olsztynie prowadzi stowarzyszenie Sportów Walki „Wilki” Olsztyn, w którym dzieci z biednych rodzin mogą aktywnie spędzać czas trenując boks. Przed rozpoczęciem treningu pokazowego został przywitany przez burmistrza Gołdapi Marka Mirosa (któremu wręczył na pamiątkę rękawicę bokserską ze swojej ostatniej walki) oraz przez starostę Andrzeja Ciołka. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Damiana Szafrana przy współpracy z Markiem Kuskowskim.

Należą się podziękowania sponsorom, panom: Markowi Słowikowskiemu, Robertowi Buczyńskiemu, Stanisławowi Szulcowi oraz osobom zaangażowanym w organizację, panom: Tomaszowi Luto, Marianowi Mioduszewskiemu i Piotrowi Kuśtowskiemu.

Mistrz wraz z trenerem Dariuszem zapowiedzieli powrót do naszego miasta, które bardzo im się spodobało, aktualnie przygotowuje się do kolejnej zawodowej walki, którą stoczy już w listopadzie. W seminarium udział wzięli zawodnicy z gołdapskiego klubu Kick-Boxingu, „Panzer” Suwałki i Augustów.

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Oprócz sportu angażuje się w akcje charytatywne

 1. ja

  Do autora i redakcji-jak się pobiera zdjęcia z internetu to wypadałoby zaznaczyć ich pochodzenie, lub zapytać o zgodę na ich wykorzystanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Redakcja dostała zdjęcia od autora w załącznikach – jeśli wszystkie są z internetu to wywalimy…

 2. ja

  Szkoda ich wywalać, zapewniam że kilka jest pobranych z internetu, autor powinien się do tego ustosunkować!!!

 3. Do ja

  Może lepiej skontaktować się z autorem i to wyjaśnić a nie rozkręcać aferę na forum z niczego i jeszcze anonimowo się podpisywać.