Okradł własną babcię

kodeks_karny1Gołdapscy policjanci przedstawili zarzut kradzieży 22-letniemu Damianowi S., który skradł swojej babci pieniądze w kwocie 1000 złotych. Ponadto młody mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie środki odurzające. Teraz 22-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

W czwartek (18 września) gołdapscy policjanci przyjęli od starszej kobiety, mieszkanki gminy Gołdap zawiadomienie o kradzieży pieniędzy. Kobieta straciła około 1000 złotych.

Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu sprawdzenie wszelkich okoliczności, w jakich doszło do kradzieży. Mieszkanie nie nosiło śladów włamania i jak ustalili funkcjonariusze, w ostatnim czasie nie przebywały w nim obce osoby. Zgłaszająca bez wahania wskazała, że sprawcą kradzieży jest jej 22- letni wnuk, który wcześniej u niej nocował. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 22-letniego Damiana S. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku.

22-latek przyznał się do przestępstwa i usłyszał zarzut kradzieży, za co może mu grozić 5 lat więzienia. Obecnie policjanci sprawdzają również źródło pochodzenia środków odurzających, które posiadał przy sobie młody mężczyzna.

W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły