Nielegalne paliwo i papierosy

sgPodczas weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy, alkohol oraz wyroby paliwopochodne o łącznej wartości 80 000 zł, m.in. w Banach Mazurskich.

Największy przemyt papierosów ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. W miejscowości Runowo zatrzymali do kontroli osobowego Volkswagena, w którym 36-letni kierowca przewoził nielegalny towar warty 40 000 zł. Papierosy popakowane w foliowych workach i przykryte narzutą znajdowały się w części bagażowej auta. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów akcyzowych.

Podobne zdarzenie miało miejsce w Gudnikach koło Korsz. Tam podczas kontroli Renault Laguny strażnicy graniczni z Sępopola ujawnili towar pochodzący z przemytu o wartości 9 000 zł.

Natomiast w Baniach Mazurskich mundurowi na terenie jednej z okolicznych posesji zabezpieczyli nielegalny towar na 15 000 zł. Mężczyzna w swoim domu prowadził „mini hurtownię” wyrobów tytoniowych i alkoholowych oraz „przydomową stację paliw”. Na terenie gospodarstwa znajdowało się 1000 litrów oleju napędowego.

Weekendowe działania prowadzone były we współdziałaniu z Izbą Celnej oraz Urzędem Kontroli Skarbowej. (Red. W-MOSG)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły