Na państwa Jurewiczów można zawsze liczyć…

wykopkiW ramach realizacji treści przyrodniczych uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych SP3 uczestniczą w cyklicznych zajęciach organizowanych na terenie gospodarstwa państwa Anny i Krzysztofa Jurewiczów w Konikowie.

Tym razem uczniowie klasy 1b i 1c udali się na wykopki. Na początku dzieci zostały zapoznane z historią ziemniaka i tradycjami związanymi z wykopkami. Następnie wyposażeni w wiaderka, kalosze i dobry humor udali się na pole. Po pracy czekała na nich niespodzianka – ognisko. Piekliśmy kiełbaski i oczywiście ziemniaki. Częstowano nas pysznym kompotem i sękaczem. Była też chwila czasu na zabawę i oglądanie zwierząt, których w tym gospodarstwie jest mnóstwo. Z zebranych przez dzieci ziemniaków, panie kucharki z naszej szkolnej kuchni oraz mamy przyrządziły pyszną babkę ziemniaczaną. Tematem kolejnych zajęć były warzywa i ich znaczenie dla naszego zdrowia. Uczestniczyły w nich dzieci z oddziału przedszkolnego 0A i kl.2A.W przydomowym ogródku dzieci rozpoznawały warzywa i mówiły o potrawach jakie można z nich przyrządzać.

Niewątpliwie atrakcją tego spotkania były też zwierzęta hodowlane – szczególnie konie, ale to już temat kolejnych zajęć. Na zakończenie i tym razem nie zabrakło ogniska i domowych pyszności.

Serdecznie dziękujemy państwu Annie i Krzysztofowi Jurewiczom za tak ciepłe i rodzinne przyjęcie dzieci oraz zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć. Dziękujemy też Rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

Wychowawczynie: A. Kłoczko, A. Falińska, B. Galińska, D. Trzcińska, W. Waraksa

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Na państwa Jurewiczów można zawsze liczyć…

 1. Joanna K.

  Wspaniały pomysł. Wielki szacunek pomysłodawcom i organizatorom. Gratuluje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Brawo!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...