Który balkon i który ogród?

balkony_19W poniedziałkowe popołudnie w sali Urzędu Miejskiego miało miejsce oficjalne ogłoszenia wyników konkursu na najładniejszy balkon i najładniejszy ogród z zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spotkanie otworzył prezes Józef Wawrzyn przekazując przy okazji trochę statystyki związanej z konkursem. Jest to zatem już 11. edycja konkursu. W tym czasie wzięło nim udział aż 1068 uczestników.

Potem zabrali głos przedstawiciele gołdapskich władz samorządowych, samorządu Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członek Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wiesław Pietrzak.

Zanim przystąpiono do odczytania wyników krótki program muzyczny przedstawiły szóstoklasistki z „Trójki” przygotowane przez Katarzynę Boruc. Świetnie wykonały kilka znanych piosenek pokazując jednocześnie, że muzyka jest kolejną mocną stroną tej szkoły.

W tegorocznej edycji komisja konkursowa pod przewodnictwem Zdzisława Janczuka wykonała zdjęcia 74 balkonów i 7 ogrodów. Pula nagród wyniosła 5000 zł. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali bony w wysokości 500 zł, drugich – wysokości 400 zł, trzecich – 350, wyróżnieni po 100 zł. Wyniki konkursu odczytał przewodniczący.

W konkursie na najładniejszy balkon I miejsce zajęli – Małgorzata i Edward Tałejszysowie, II – Krystyna i Józef Ejsmontowie, III – Krystyna i Tadeusz Jaźwińscy.

W tej kategorii przyznano aż 16 wyróżnień i otrzymali je: Monika i Paweł Balcewiczowie, Krystyna i Leszek Orchowscy, Alicja Jurska, Ewa Poniatowska, Magdalena Kwaśniewska, Zofia Kowalewska, Aneta i Hubert Fiodorowiczowie, Agnieszka i Stefan Tomaszewscy, Jolanta i Dariusz Wojtyna, Krystyna i Jan Fiodorowiczowie, Ewa i Krzysztof Urynowiczowie, Magdalena i Dariusz Kruklińscy, Dariusz Borucki, Bogusława i Jan Jabłońscy, Agata i Adam Michałowscy, Irena i Zdzisław Morowie.

W kategorii na najlepszy ogród najbardziej spodobało się jurorom dzieło Gienadiusza Sieredy, II miejsce zajęła Hieronima Buczyńska, III – Franciszka Kojak.

W tej kategorii przyznano cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Teresa Jakubanis, Stefania i Michał Mielnikowie, Leokadia Olszewska i Grażyna Engelbardt.

Po uroczystości zebrani mieli okazję zadawać pytania dotyczące spółdzielni oraz miast.

 

P.S.

Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz i pochwalić osobę (lub osoby), które redagowały protokół konkursowy – nazwiska nagrodzonych lub wyróżnionych par zostały napisane z odmianą i to prawidłowo. To zaś nie jest powszechnym zjawiskiem w ostatnich latach, gdyż coraz częściej spotykamy się irytującą manierą pomijania w podobnych sytuacjach przypadków zależnych.


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Który balkon i który ogród?

 1. Pan J.W. tym razem nie wygrał?????
  Cofnijmy się o trzy lata. W dniu 26 września 2011 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się rozstrzygnięcie ósmego konkursu na „Najpiękniejszy balkon i ogród”. Wtedy konkurs ogłoszony przez S.M w Gołdapi wygrał jej Prezes. Czy w ogóle mógł wtedy startować????? – to tak dla przypomnienia wszystkim, o tym śmiesznym konkursie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. upsa

  łubu dubu łubu dubu niech żyje nam Prezes naszego klubu. (i jego wydawałoby się wykształcona Świta)
  Wybory za pasem. Proszę o zdjęcia super balkonów. Pan prezes polikwidował ogrody przy blokach a potem ogłasza konkurs na najładniejszy ogród. SUPER. Spółdzielnia zadłużona a prezes i jego świta rozdaje nasze pieniądze na lewo i prawo. Do przewodniczącego Panie Zdzisławie proszę o zdjęcia wszystkich balkonów biorących udział w konkursie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. abcd

  Wam już władza do głowy uderzyła się. Mokre majtki macie na myśl że możecie nie być wybrani. W tym roku medali mamy w powiecie a medali , aż lodówka pełna.
  Mam nadzieje że ludzie to dostrzegają i pójdą na wybory…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Gromek

  Cytat „P.S.

  Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz i pochwalić osobę (lub osoby), które redagowały protokół konkursowy – nazwiska nagrodzonych lub wyróżnionych par zostały napisane z odmianą i to prawidłowo. To zaś nie jest powszechnym zjawiskiem w ostatnich latach, gdyż coraz częściej spotykamy się irytującą manierą pomijania w podobnych sytuacjach przypadków zależnych.”

  A Redakcja sama porobiła błędy w pisowni nazwisk i imion. Wcale nie pomyłki, po prostu błędy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zgadza się… M.in. literówki. Przepraszamy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...