Który balkon i który ogród?

balkony_19W poniedziałkowe popołudnie w sali Urzędu Miejskiego miało miejsce oficjalne ogłoszenia wyników konkursu na najładniejszy balkon i najładniejszy ogród z zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spotkanie otworzył prezes Józef Wawrzyn przekazując przy okazji trochę statystyki związanej z konkursem. Jest to zatem już 11. edycja konkursu. W tym czasie wzięło nim udział aż 1068 uczestników.

Potem zabrali głos przedstawiciele gołdapskich władz samorządowych, samorządu Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członek Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wiesław Pietrzak.

Zanim przystąpiono do odczytania wyników krótki program muzyczny przedstawiły szóstoklasistki z „Trójki” przygotowane przez Katarzynę Boruc. Świetnie wykonały kilka znanych piosenek pokazując jednocześnie, że muzyka jest kolejną mocną stroną tej szkoły.

W tegorocznej edycji komisja konkursowa pod przewodnictwem Zdzisława Janczuka wykonała zdjęcia 74 balkonów i 7 ogrodów. Pula nagród wyniosła 5000 zł. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali bony w wysokości 500 zł, drugich – wysokości 400 zł, trzecich – 350, wyróżnieni po 100 zł. Wyniki konkursu odczytał przewodniczący.

W konkursie na najładniejszy balkon I miejsce zajęli – Małgorzata i Edward Tałejszysowie, II – Krystyna i Józef Ejsmontowie, III – Krystyna i Tadeusz Jaźwińscy.

W tej kategorii przyznano aż 16 wyróżnień i otrzymali je: Monika i Paweł Balcewiczowie, Krystyna i Leszek Orchowscy, Alicja Jurska, Ewa Poniatowska, Magdalena Kwaśniewska, Zofia Kowalewska, Aneta i Hubert Fiodorowiczowie, Agnieszka i Stefan Tomaszewscy, Jolanta i Dariusz Wojtyna, Krystyna i Jan Fiodorowiczowie, Ewa i Krzysztof Urynowiczowie, Magdalena i Dariusz Kruklińscy, Dariusz Borucki, Bogusława i Jan Jabłońscy, Agata i Adam Michałowscy, Irena i Zdzisław Morowie.

W kategorii na najlepszy ogród najbardziej spodobało się jurorom dzieło Gienadiusza Sieredy, II miejsce zajęła Hieronima Buczyńska, III – Franciszka Kojak.

W tej kategorii przyznano cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Teresa Jakubanis, Stefania i Michał Mielnikowie, Leokadia Olszewska i Grażyna Engelbardt.

Po uroczystości zebrani mieli okazję zadawać pytania dotyczące spółdzielni oraz miast.

 

P.S.

Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz i pochwalić osobę (lub osoby), które redagowały protokół konkursowy – nazwiska nagrodzonych lub wyróżnionych par zostały napisane z odmianą i to prawidłowo. To zaś nie jest powszechnym zjawiskiem w ostatnich latach, gdyż coraz częściej spotykamy się irytującą manierą pomijania w podobnych sytuacjach przypadków zależnych.


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Który balkon i który ogród?

 1. Pan J.W. tym razem nie wygrał?????
  Cofnijmy się o trzy lata. W dniu 26 września 2011 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się rozstrzygnięcie ósmego konkursu na „Najpiękniejszy balkon i ogród”. Wtedy konkurs ogłoszony przez S.M w Gołdapi wygrał jej Prezes. Czy w ogóle mógł wtedy startować????? – to tak dla przypomnienia wszystkim, o tym śmiesznym konkursie.

 2. upsa

  łubu dubu łubu dubu niech żyje nam Prezes naszego klubu. (i jego wydawałoby się wykształcona Świta)
  Wybory za pasem. Proszę o zdjęcia super balkonów. Pan prezes polikwidował ogrody przy blokach a potem ogłasza konkurs na najładniejszy ogród. SUPER. Spółdzielnia zadłużona a prezes i jego świta rozdaje nasze pieniądze na lewo i prawo. Do przewodniczącego Panie Zdzisławie proszę o zdjęcia wszystkich balkonów biorących udział w konkursie.

 3. abcd

  Wam już władza do głowy uderzyła się. Mokre majtki macie na myśl że możecie nie być wybrani. W tym roku medali mamy w powiecie a medali , aż lodówka pełna.
  Mam nadzieje że ludzie to dostrzegają i pójdą na wybory…

 4. Gromek

  Cytat „P.S.

  Warto podkreślić jeszcze jedną rzecz i pochwalić osobę (lub osoby), które redagowały protokół konkursowy – nazwiska nagrodzonych lub wyróżnionych par zostały napisane z odmianą i to prawidłowo. To zaś nie jest powszechnym zjawiskiem w ostatnich latach, gdyż coraz częściej spotykamy się irytującą manierą pomijania w podobnych sytuacjach przypadków zależnych.”

  A Redakcja sama porobiła błędy w pisowni nazwisk i imion. Wcale nie pomyłki, po prostu błędy.

  1. Zgadza się… M.in. literówki. Przepraszamy.