Kolejna inwestycja drogowa zakończona

DSC02308Konferencja zamykająca projekt „Rozbudowa drogi krajowej nr 65 na odcinku Gołdap – Kowale Oleckie” odbyła się 8 września w Hotelu „Ventus” w Gołdapi. Inwestycja zrealizowana była w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 20117-2013 przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej. Stąd też w konferencji udział wzięli goście nie tylko z Polski, ale i z zagranicy – partnerzy projektu.

Na konferencję przybyli m.in.: wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma, starosta gołdapski Andrzej Ciołek, burmistrz Gołdapi Marek Miros, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Mirosław Nicewicz.

Starosta gołdapski, burmistrz Gołdapi, wojewoda i marszałek w swoich wystąpieniach zgodnie podkreślili znaczenie przedmiotowej inwestycji zarówno dla powiatu gołdapskiego jak i dla całego subregionu EGO  (Ełk, Gołdap, Olecko), jego mieszkańców i turystów. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż mimo rozwoju nowych środków komunikacji, drogi nadal stanowią i stanowić będą podstawowy element sieci komunikacyjnej. Inwestycje drogowe są niezbędne – dzięki nim dany region staje się bardziej atrakcyjny i konkurencyjny jako miejsce zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. W omawianym przypadku poprawie uległa też dostępność polsko-rosyjskiego przejścia granicznego Gołdap-Gusiew.

Konferencja była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim, którzy wnieśli ogromny wkład pracy i zaangażowania w poprawę systemu drogownictwa na terenie miasta i gminy Gołdap oraz powiatu gołdapskiego. Na wniosek burmistrza Gołdapi Marka Mirosa, starosta gołdapski Andrzej Ciołek w szczególny sposób uhonorował Mirosława Nicewicza dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA, którego odznaczył Medalem Starosty Gołdapskiego „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”.

W przerwie konferencji uczestnicy udali się autokarem na wizytację zmodernizowanego odcinka drogi krajowej nr 65, zwiedzili też gołdapskie tężnie.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Kolejna inwestycja drogowa zakończona

 1. Antoni

  Drogi budowane, a szpitale i szkoły rujnowane. Brawo, jesteście super, tak trzymać ! Starosta powinien wam jeszcze medale pozawieszać i wręczyć dyplomy, bo tylko do tego się nadaje.

  Pozdrawiam mieszkańców

   
  1. Anonim

   Co za „idiota”. Czego się nie zrobi to i tak źle. Wszystko źle. Przecież dobrze, że przynajmniej drogi mamy na które wiecznie narzekamy.
   Ludzie trochę optymizmu bo pesymizm nas zepsuje do końca.

    
 2. Zofia

  A po co spotykac sie w Ventusie.Tam tak drogo…

   
  1. romeczek

   jak nie placi sie z kieszeni podatnika to cena nie gra roli

    
 3. Jacek

  Bo masz burmistrz lubi się pokazac

   
 4. Józef

  Czy ktoś może wyjaśnić co oznacza pozycja tych czterech panów na zdjęciu nr. 2 ?
  To oznacza dzień dobry czy do widzenia.

   
 5. Kazimierz

  Józef, chodzi Ci o fotkę w Regielach na zakręcie 😉 ?
  Chciałbym jeszcze pooglądać zdjęcia po tej imprezie, nie sądzę żeby tylko wodę pili.
  A gdzie są te bajeranckie barierki w kolorze szaliczka naszego, mam nadzieję byłego burmistrza?