Kolejna inwestycja drogowa zakończona

DSC02308Konferencja zamykająca projekt „Rozbudowa drogi krajowej nr 65 na odcinku Gołdap – Kowale Oleckie” odbyła się 8 września w Hotelu „Ventus” w Gołdapi. Inwestycja zrealizowana była w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 20117-2013 przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej. Stąd też w konferencji udział wzięli goście nie tylko z Polski, ale i z zagranicy – partnerzy projektu.

Na konferencję przybyli m.in.: wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma, starosta gołdapski Andrzej Ciołek, burmistrz Gołdapi Marek Miros, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Mirosław Nicewicz.

Starosta gołdapski, burmistrz Gołdapi, wojewoda i marszałek w swoich wystąpieniach zgodnie podkreślili znaczenie przedmiotowej inwestycji zarówno dla powiatu gołdapskiego jak i dla całego subregionu EGO  (Ełk, Gołdap, Olecko), jego mieszkańców i turystów. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż mimo rozwoju nowych środków komunikacji, drogi nadal stanowią i stanowić będą podstawowy element sieci komunikacyjnej. Inwestycje drogowe są niezbędne – dzięki nim dany region staje się bardziej atrakcyjny i konkurencyjny jako miejsce zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. W omawianym przypadku poprawie uległa też dostępność polsko-rosyjskiego przejścia granicznego Gołdap-Gusiew.

Konferencja była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim, którzy wnieśli ogromny wkład pracy i zaangażowania w poprawę systemu drogownictwa na terenie miasta i gminy Gołdap oraz powiatu gołdapskiego. Na wniosek burmistrza Gołdapi Marka Mirosa, starosta gołdapski Andrzej Ciołek w szczególny sposób uhonorował Mirosława Nicewicza dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA, którego odznaczył Medalem Starosty Gołdapskiego „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego”.

W przerwie konferencji uczestnicy udali się autokarem na wizytację zmodernizowanego odcinka drogi krajowej nr 65, zwiedzili też gołdapskie tężnie.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Kolejna inwestycja drogowa zakończona

 1. Antoni

  Drogi budowane, a szpitale i szkoły rujnowane. Brawo, jesteście super, tak trzymać ! Starosta powinien wam jeszcze medale pozawieszać i wręczyć dyplomy, bo tylko do tego się nadaje.

  Pozdrawiam mieszkańców

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Co za „idiota”. Czego się nie zrobi to i tak źle. Wszystko źle. Przecież dobrze, że przynajmniej drogi mamy na które wiecznie narzekamy.
   Ludzie trochę optymizmu bo pesymizm nas zepsuje do końca.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Zofia

  A po co spotykac sie w Ventusie.Tam tak drogo…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. romeczek

   jak nie placi sie z kieszeni podatnika to cena nie gra roli

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Jacek

  Bo masz burmistrz lubi się pokazac

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Józef

  Czy ktoś może wyjaśnić co oznacza pozycja tych czterech panów na zdjęciu nr. 2 ?
  To oznacza dzień dobry czy do widzenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Kazimierz

  Józef, chodzi Ci o fotkę w Regielach na zakręcie 😉 ?
  Chciałbym jeszcze pooglądać zdjęcia po tej imprezie, nie sądzę żeby tylko wodę pili.
  A gdzie są te bajeranckie barierki w kolorze szaliczka naszego, mam nadzieję byłego burmistrza?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...