„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź…”

zabin_10„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź…” nosi tytuł kończące się właśnie zadanie publiczne realizowane od marca przez Parafię Narodzenia NMP w Żabinie. Proponowane przez Parafię formy zajęć kulturalnych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych obejmowały trzy grupy aktywności: muzyka, ruch i śpiew, będących naturalną formą realizacji potrzeby fizycznego, emocjonalnego i umysłowego rozwoju oraz doskonałymi środkami pomagającymi uświadomić i wyrazić własną odrębność. W ramach podejmowanych działań znalazły się warsztaty wokalne, teatralne oraz zajęcia edukacyjno-integracyjne.

Zorganizowany też został wyjazd dla 20 osób z terenu powiatu gołdapskiego do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical „Upiór w operze”. Są ludzie, którzy twierdzą, że opera to jest coś takiego, co zaczyna się o 2000, a gdy po godzinie trwania patrzysz na zegarek, jest 2010. Nie jest to jednak prawda – chyba nikt nie odczuł upływających trzech godzin. Przepiękna muzyka doskonale oddawała emocje, które przeżywali bohaterowie opowieści. Trudno też było pozostać obojętnym na monumentalną scenografię zmienianą w mistrzowski sposób przez nowoczesne urządzenia. Całości dopełniła genialna gra świateł: barwy dekoracji, kostiumów i rekwizytów sprawiały, że nie dało się oderwać od nich oczu. Spektakl tak się podobał, że uczestnicy postanowili już jesienią wybrać się na kolejne przedstawienie, tym razem ma być to „Skrzypek na dachu”.

Realizacja działań była możliwa dzięki współfinansowaniu zadania przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź…”

  1. Marek

    „Gdzie słyszysz śpiew, tam idź…”
    Przechodziłem wczoraj po godz. 22 przez miasto, słyszałem donośne śpiewy i tańce dobiegające z 2 melin. Ale serce i rozum podpowiadało mi żeby tam lepiej nie zachodzić. 😉

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...