Dwa złota w rękach „Jaćwingów”

jacwingowie_3W dniach 20-24 sierpnia zawodnicy UKS „Jaćwingowie” Gołdap brali udział w XI Mazurskim Festiwalu Piłki Ręcznej w Giżycku. Był to największy festiwal piłki ręcznej w Polsce – przyciągnął około 600 zawodników i zawodniczek z całego kraju oraz Litwy.

UKS 'Jaćwingowie” zgłosili swój udział w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych – w kategorii junior starszy oraz w kategorii OPEN. W obu osiągnęliśmy wielki sukces, nie przegrywając żadnego meczu. Zajęliśmy pierwsze miejsce, wracając do domu z dwoma złotymi medalami!!

To zdecydowanie nasz największy sukces. Nasi zawodnicy jeszcze rok temu na tym samym festiwalu większość meczy przegrali, dlatego w tym roku nie startowali jako faworyci. Jednak zaskoczyli wszystkich, bogatsi o doświadczenia, pokazali rywalom, że są zgraną ekipą, która może wszystko.

Festiwal był ostatnim ważniejszym sprawdzianem przed rozgrywkami ligowymi zaczynającymi się już w październiku. Miejmy nadzieje, że będziemy mogli przeczytać o samych sukcesach naszych zawodników.

Julita Sztuk

Powiązane artykuły