Czekamy na kolejny zlot

wolontariat_23W dniach 26-28 września oleckim „Dworku Mazurskim” odbył się IV Zlot Wolontariuszy. Wzięło w nim udział 60 wolontariuszy wraz z koordynatorami i pracownikami Centrum Wolontariatu w Gołdapi – łącznie 70 osób. Zaplanowana gra terenowa według programu zlotu została przygotowana i poprowadzona przez Klaudię Galińską, realizującą swój projekt „Razem lepiej” w ramach Akademii Liderów.

Pierwszego dnia – przygotowała także warsztaty „Wolontariusz Super Bohater”. Dzięki zaangażowaniu w przygotowania sprawiła, że uczestnicy mogli się poczuć jak tytułowi Super Bohaterowie, wykonujący różnorakie zadania, dzięki którym ćwiczyli pracę w zespole. Dziękujemy za współpracę. Podczas drugiego dnia wszyscy brali udział w szkoleniach, wybieranych przez siebie. Odbyły się 3 szkolenia: „Komunikacja”; „Praca w zespole” i „Specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi i starszymi”.

Wieczorne integracyjne zabawy były przygotowane i prowadzone przez wolontariuszy o dłuższym stażu działania. Trzeci dzień odbyły się warsztaty – każdy uczestnik zlotu mógł spróbować swoich sił podczas gry na bębnach afrykańskich, filcowania, tańca z ogniem a także poznawać bądź przypomnieć pierwszą pomoc przedmedyczną.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział i zaangażowanie w zlot, koordynatorom i prowadzącym szkolenia za opiekę i za edukację.

Zlot odbył się w ramach projektów: „Wolontariat pozytywny wizerunek Krainy Łowców Przygód” i „Przez wolontariat wsparcie społeczne”, dzięki dofinansowaniu przez FIO, Gminę Gołdap i Starostwo Gołdapskie.

Czekamy na kolejny zlot


Aktualności

Powiązane artykuły