Zostało jeszcze kilka biletów…

BURZA.PLAKATZostało jeszcze kilka biletów na spektakl teatralny „Burza” według W. Szekspira oraz na warsztaty teatralne, które odbędą się 12.08 o godz. 16.00 Zapraszamy!

Bilety wstępu 20 zł do nabycia w biurze Domu Kultury.


W spektaklu Studia Teatralnego Koło reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej „Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością.

Bohaterowie „Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego. Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospera, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa aktorów z widzami!

Nominacja do Feliksów Warszawskich 2012/2013 w kategorii najlepsza reżyseria dla Igora Gorzkowskiego i najlepsza rola drugoplanowa dla Bartłomieja Bobrowskiego.

Spektakl jest koprodukcją Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty.

Burza wg W. Szekspira

Tłumaczenie: Stanisław Barańczak

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Muzyka: Piotr Tabakiernik

Obsada:

Wiktoria Gorodeckaja (Teatr Narodowy)

Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy)

Wiktor Korzeniewski

Mateusz Rusin (Teatr Narodowy)

Henryk Talar

TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W tegorocznym programie weźmie udział 19 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia w 91 miejscowościach w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.


Aktualności

Powiązane artykuły