Wspieramy Emilkę Kramkowską!

Fundacja Pro Sanatio po raz kolejny będzie zbierała pieniądze na rehabilitację, tym razem Emilki Kramkowskiej. Spotkamy się na „Kartaczewie” i tam też będzie można wesprzeć dziewczynkę wrzucając pieniądze do puszki z którą będą chodzić Wolontariusze z Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Sztuk oraz Wolontariusze Fundacji Pro Sanatio.

Emilkę zapewne wszyscy znamy a jeśli osobiście nie znamy to zapewne kojarzymy tę wesołą dziewczynkę o radosnym uśmiechu. Emilia urodziła się 9 czerwca 1997 roku. Według lekarzy była całkowicie zdrowa i otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Po pierwszych miesiącach życia jej mama zobaczyła, że nie rozwija się ona odpowiednio: ma mniej sprawną lewą rączkę i nie siada. Po serii badań skierowano ją do warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie 24 kwietnia 1998 roku, po badaniu USG zapadła diagnoza: mózgowe porażenie dziecięce, niedowład połowiczy spastyczny obustronny, wrodzona wada mózgowia. W tym jednym dniu życie całej rodziny Emilki diametralnie zmieniło się. Jej drugim domem stało się centrum, gdzie przechodziła kolejne specjalistyczne badania i rehabilitację.

Od kilkunastu lat z powodu niedowładu lewej części ciała oraz problemów z samodzielnym chodzeniem, dwa-trzy razy do roku dziewczynka razem z mamą jeździ na turnusy rehabilitacyjne. Poza tym korzysta z pomocy rehabilitantów z Gołdapi i Olecka. To wszystko oczywiście kosztuje. Część wydatków pokrywa NFZ, ale zdecydowaną większość muszą opłacić jej rodzice.

Wyciągnijmy pomocną dłoń w stronę Emilki i pokażmy swoje wielkie serce.

Do zobaczenia w niedzielę 3 sierpnia na Rynku Miejskim.

 


Aktualności

Powiązane artykuły