Sensacyjna, z prawdziwego zdarzenia

j_stec_okladka_wariantW prowadzonej przez Bibliotekę Publiczną, gołdapskiej oficynie „Z bliska” ukazała się właśnie kolejna pozycja. Tym razem jest to sensacyjna książka z prawdziwego zdarzenia – „Zachodni wariant” autorstwa Jana Stecia. Warto przypomnieć, że poprzednia jego powieść „Kryptonim Statuja” doczekała się pozytywnych recenzji, m.in. w miesięczniku „Nowe Książki”.

„Zachodni wariant” nawiązuje luźno do wydarzeń opisanych w „Kryptonimie..”, nowa powieść jest natomiast bardziej wartka, ze świetnie prowadzonymi dialogami i trzymająca do końca w napięciu. Podobnie jak w poprzedniej, również i w tej książce można znaleźć odniesienia do znanych gołdapian, innych osób, miejsc i faktów związanych z naszym pograniczem. Zatem w wypadku obu tytułów mamy teraz do czynienia z dylogią, na co wskazuje też podobna szata graficzna obu tomów.

Ponadto autor wykazuje się znajomością tematyki, po której się porusza, a to jest bardzo istotne, gdyż w ostatnich latach pokazuje się wiele książek prozatorskich po prostu wydumanych i napisanych wyłącznie zza biurka.

„Zachodni wariant” liczy 308 stron.

Wydawca i autor dziękują sponsorom za sfinansowanie książki.

j_stec_okladka_wariant

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Sensacyjna, z prawdziwego zdarzenia

  1. bogna

    Rozkręca się nam Pan Jan. I bardzo dobrze. Po lekturze „Kryptonimu” chętnie sięgnę po kolejny tytuł. Chyba nie ostatni?

  2. Jan Steć

    Mam zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie promocyjne mojej nowej książki, które będzie miało miejsce w gołdapskiej Bibliotece Publicznej w dniu 14 sierpnia o godz. 18.00.