Pobity 11-letni chłopiec trafił do szpitala – podejrzany ojciec

kodeks_karny1Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, w konsekwencji którego 11-letni chłopiec trafił do szpitala. Zaniepokojone mieszkanki gminy przywiozły do dzielnicowej prawdopodobnie pobite dziecko. O spowodowanie obrażeń podejrzany jest 51-letni ojciec, który usłyszał już zarzut. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. O zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili instytucje pomocowe oraz sąd rodzinny i nieletnich. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O obrażeniach 11-letniego chłopca, dzielnicowa dowiedziała się wczoraj od dwóch mieszkanek gminy Gołdap, które po południu przywiozły posiniaczonego chłopca do Posterunku Policji w Baniach Mazurskich. O podejrzeniu popełnieniu przestępstwa policjantka natychmiast poinformowała oficera dyżurnego, który wysłał do miejsca zamieszkania funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali pijanego 51-letniego ojca chłopca, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała. Szybka reakcja policjantów spowodowała, że o rok starszy brat poszkodowanego 11-latka trafił już do rodziny zastępczej. Po przekazaniu informacji o zdarzeniu dzielnicowa zabrała chłopca i zgłaszającą do lekarza, który zadecydował o skierowaniu nastolatka do szpitala w Olsztynie. Policjanci w trosce o dobro dzieci o sytuacji w tej rodzinie powiadomili już sąd rodzinny i nieletnich.

Dzisiaj na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec 51-latka zakaz zbliżania się do chłopca oraz policyjny dozór.

Kryminalni przesłuchali 80-letnią babcię, której udział w tym zdarzeniu jest wyjaśniany. Funkcjonariusze ustalają, w jakich okolicznościach powstały obrażenia i czy nie dochodziło do przemocy w tej rodzinie.

Za przestępstwo, o które 51-latek jest podejrzany, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pobity 11-letni chłopiec trafił do szpitala – podejrzany ojciec

 1. jowisz

  Za przestępstwo, o które 51-latek jest podejrzany, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności .
  …..??????????
  Za znęcanie się nad rodziną Kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli ten czyn połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku
  do 10 lat. Jeżeli następstwem przestępstwa jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, wymierza się karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
  Dalej….
  Dzisiaj na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec 51-latka zakaz zbliżania się do chłopca oraz policyjny dozór(policyjny dozór czyli tygodniowy wpis w zeszyt w komendzie w Gołdapi)
  Nie skomentuje 🙁

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...