Gołdapianie na Herbalife Triathlon Gdynia 2014

W dniach 8-10 sierpnia odbyła się największa impreza triathlonowa w Polsce – Herbalife Triathlon Gdynia 2014, w której uczestniczyli najlepsi polscy i światowi zawodnicy. Na zawodach tych wystartowała także piątka mieszkańców Gołdapi. W sobotę (9 sierpnia) rozegrano dystans sprinterski: 750 m pływania, 20,8 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Dystans ten ukończyło 458 osób, w tym dwie osoby z Gołdapi:

Marek Kuskowski (Łowcy Przygód Gołdap)  z czasem 01:19:58, co dało mu 89 miejsce open, a 10 miejsce w kategorii M/35

– Emilia Wołyniec (Łowcy Przygód Gołdap), która uzyskując czas 01:22:53, wygrała rywalizację pań w kategorii K-30, jednocześnie zajmując 14 miejsce open kobiet i 135 miejsce open.

W niedzielę rozegrano dystans 1/2 Ironman. Uczestnicy tego dystansu mieli do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Trasa pływacka przebiegała w wodach Zatoki Gdańskiej, bieg ulicami Gdyni, a jazda rowerem ulicami Gdyni oraz Rumi. W tym wyścigu doskonale wypadli reprezentanci Gołdapi, którzy debiutowali na tym dystansie. W klasyfikacji open najwyżej na 152 miejscu, a w kategorii M/35 – 34 miejscu, (w stawce 1317 zawodników z całej Europy, którzy ukończyli te zawody), sklasyfikowano Grzegorza Lange (JW 4808 Gołdap). Grzegorz uzyskał znakomity czas: 04:48:29 godzin. Drugi z Gołdapi był Krzysztof Świętoń (JW 4808 Gołdap/ AT TEAM), który  pokonał ten dystans  w czasie 05:07:38 godzin, zajmując 373 miejsce open i 92 miejsce w kategorii M35. Sławomir Tramp (TRAMP TRANS SPEDYCJA) potrzebował 05:23:42 godzin, żeby ukończyć zawody na 579 miejscu, a w kategorii M/40 – 111 miejscu.

Zawody triathlonowe na dystansie 1/2 Ironman wygrał aktualny rekordzista świata na dystansie Ironman, Andreas Raelert z Niemiec. Drugie miejsce zajął Massimo Cigana z Włoch, a trzeci był Ukrainiec Anton Blokhin, zwycięzca trzech edycji Herbalife Triathlon. Wśród kobiet najszybsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Maria Cześnik, która przekroczyła linię mety przed Camille Lindholm. Trzecie miejsce, tak jak w 2013 roku zajęła Ewa Bugdoł.

W Herbalife Triathlon Gdynia wystartowały także osoby znane ze świata telewizji m.in.: Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca, Agnieszka Sikora-Paw, Piotr Kraśko, Piotr Nowak, Iwona Guzowska, Tomasz Karolak.