Areszt dla sprawców śmiertelnego pobicia

kodeks_karny1Olecki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 16-, 18- i 32-latka. Cała trójka odpowie za pobicie pięciu osób, w tym za pobicie, którego skutkiem była śmierć człowieka.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (04/05.08). Dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację o zgonie mężczyzny. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że śmiertelną ofiarą jest 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna posiadał na ciele liczne obrażenia wskazujące na pobicie.

Przy sprawie pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego gołdapskiej komendy Policji, którzy już tego samego dnia niespełna kilka godzin od znalezienia zwłok zatrzymali trzech mężczyzn mających związek ze sprawą. Byli to mieszkańcy Gołdapi oraz powiatu gołdapskiego w wieku 16,18 i 32-lat.

Praca funkcjonariuszy miała na celu ustalenie okoliczności śmierci 42 – latka oraz to, jaki w tym udział mieli zatrzymani mężczyźni. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Odpowiedzą za pobicie pięciu osób, w tym za pobicie, którego skutkiem była śmierć człowieka. Wczoraj (08.08.) decyzją Sądu Rejonowego w Olecku wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowany na okres 3 – miesięcy. 18 i 32-latek trafili do Aresztu Śledczego natomiast nieletni został umieszczony w Zakładzie Poprawczym. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły