Wyprzedzał nie upewniając się

Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej K-65 w Kozakach. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca audi wyprzedzając golfa nie upewnił się, że ten podjął już manewr skrętu w lewo. Doszło do zderzenia się obu aut. Kierowca audi został przewieziony do szpitala w Olecku. Oboje kierujący byli trzeźwi. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Wczoraj około godziny 13:50 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej K-65 pomiędzy miejscowościami Kozaki i Jabramowo doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze będący na miejscu wstępnie ustalili, że kierowca audi jadąc w kierunku Gołdapi chciał wyprzedzić jadącego przed nim golfa. Podejmując manewr wyprzedzania nie zauważył, że vw podjął już manewr skrętu w lewo. Doszło do zderzenia się obu aut, po czym audi dachowało w przydrożnym rowie.

W wyniku zdarzenia kierującej golfem nic się nie stało natomiast kierowcę audi z ogólnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala w Olecku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że oboje kierujący byli trzeźwi. Droga krajowa na tym odcinku była zablokowana przez kilka godzin. Zorganizowano objazdy.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadku. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły