Uświadamiają jak niewiele trzeba aby doszło do wypadku

wopr_10Naturalną rzeczą jest, że w letnie upały większość z nas wybiera wypoczynek nad wodą. Aby zapobiegać wypadkom podczas wakacji Ratownicy Gołdapskiego WOPR od czerwca prowadzą działania prewencyjne polegające na uświadamianiu niebezpieczeństw jakie zdarzają się na akwenach wodnych.

Ratownicy przeprowadzili cykl prelekcji, które odbyły się między innymi w:

Przedszkolu Samorządowym nr 1,

Prywatnym przedszkolu BAJKA w Gołdapi,

Szkole Podstawowej nr 1,

Szkole Podstawowej nr 2,

Szkole Podstawowej nr 3,

Samorządowym Gimnazjum nr 1.

Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Ratownicy Gołdapskiego WOPR prowadzą również pokazy ratownicze na akwenach wodnych.

28 czerwca tego roku zorganizowany został pokaz ratownictwa z okazji Dnia Ratownika, a 11 lipca u nad jeziorem Ostrówek w Galwieciach, zorganizowany przez Gołdapskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Stowarzyszenie Fabryka Cudów.

 

Podczas prelekcji i pokazów Ratownicy zaprezentowali sprzęt ratowniczy, opowiedzieli o zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą, pokazali jak udzielać pierwszej pomocy, zaprezentowali także akcję wyciągania tonącego z wody przy użyciu różnych sprzętów i technik. Na koniec pokazów chętni mogli usiąść w pontonie WOPR i poczuć się jak prawdziwy ratownik w akcji.

Pokazy i prelekcje uświadamiają jak niewiele trzeba aby doszło do wypadku, a jak wiele czynności należy wykonać aby życie ludzkie ratować.

Działania Gołdapskiego WOPR nie stałyby na wysokim poziomie bez współpracy z Gołdapskim OSiR oraz lokalnymi Przedsiębiorcami. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji pokazu w Galwieciach składamy Panu Andrzejowi Dudkowskiemu właścicielowi firmy DUDI-BUS.

Działalność gołdapskiego WOPR współfinansowana jest ze środków Gminy Gołdap.


Aktualności

Powiązane artykuły