Spotykają się z dziećmi na obozach letnich

pogadankaWakacje to czas odpoczynku i relaksu. Jednak nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie a zwłaszcza o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Tradycyjnie jak co roku gołdapscy policjanci spotykają się z dziećmi na obozach letnich, żeby przypomnieć im zasady jakich należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

Zwieńczeniem spotkań były rozdawane odblaski, w ramach II edycji realizowanego projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”. Do końca wakacji funkcjonariusze odwiedzą różne obozy i kolonie na terenie całego powiatu.

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2014” na terenie całego powiatu odwiedzają placówki oświatowe w których organizowane są różne formy wypoczynku letniego. Tematem organizowanych spotkań jest szeroko pojęte bezpieczeństwo. Po raz kolejny policjanci przypominają przedszkolakom i dzieciom ze szkół podstawowych najważniejsze zasady, które uchronią je przed niebezpieczeństwem.

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdzie się bawić, żeby nie zrobić sobie krzywdy a także jak się zachowywać w kontaktach z obcymi – o tym i o wielu jeszcze innych zagrożeniach rozmawiała dzisiaj policjantka z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały elementy odblaskowe, zakupione w ramach II edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze” . Podobne wizyty prowadzone będą do końca wakacji. (Red. KPP Gołdap)

pogadanka


Aktualności

Powiązane artykuły