Pierwsi zatrzymani w sprawie dużego przemytu papierosów

sledztwoStraż Graniczna z gołdapskiej placówki, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku, zatrzymała do chwili obecnej 7 osób w związku z nielegalną dystrybucją wyrobów tytoniowych z Republiki Litwy na terytorium Polski.

Wśród zatrzymanych osób są obywatele Litwy i Polski w wieku od 28 do 57 lat. którym zarzuca się m.in., iż w okresie od jesieni 2013 r. do czerwca 2014 r. na terenie woj. warmińsko–mazurskiego wprowadzili do obrotu handlowego około 100 000 paczek papierosów różnych marek oraz nabyli kilkaset litrów wyrobów spirytusowych bez odpowiednich oznaczeń skarbowych. W związku z działalnością grupy Skarb Państwa mógł stracić prawie 2 000 000 zł.

Schemat działania zatrzymanych osób wyglądał następująco: obywatele Litwy w skrytkach pojazdów sprowadzali wyroby tytoniowe do Polski, a ich polscy koledzy sprzedawali towar na lokalnym rynku. Nielegalna sprzedaż stała się ich stałym źródłem dochodu.

Na obecnym etapie śledztwa, zabezpieczono 3 pojazdy służące do przemytu papierosów, około 4.000 paczek papierosów różnych marek, około 200 litrów spirytusu. Prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych na na sumę około 300 000 zł. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych od 8.000 do 12.000 zł. dozorów policyjnych jak i zakazu opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy. (Red. W-MOSG)

sledztwo

sledztwo_przemytr z litwy


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Pierwsi zatrzymani w sprawie dużego przemytu papierosów

  1. qwertyuiop

    ja bym zwolnił celników że tak pozwalają przemycać