Nie poprawia się świadomość społeczeństwa

alkostopWczoraj na terenie powiatu gołdapskiego policjanci miejscowej komendy zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pomimo systematycznie prowadzonych działań zmierzających do ograniczenia ilości kierujących stwarzających potencjalne zagrożenie, niestety nie poprawia się świadomość społeczeństwa.

Wczoraj (5 lipca) policjanci tutejszej komendy zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Amatorzy kierownicy nie zważając na promile wsiedli na rower oraz za kółko osobowego renaulta. Około godz. 22.15 na ul. Suwalskiej w Gołdapi patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę. 42-letni Andrzej K. jechał jednośladem mając w organizmie blisko 2 promile. Podobna kontrola miała miejsce w Baniach Mazurskich na ul. Leśnej. Tym razem 26-letniego kierowcę renaulta zatrzymali do kontroli funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Andrzej D. „wydmuchał” ponad 1,5 promila. Ponadto nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów wymaganych podczas kontroli. Pojazd został odholowany na parking strzeżony jednej z firm holowniczych.

Teraz nieodpowiedzialni kierowcy poniosą konsekwencje swojego postępowania. Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności natomiast za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź kara aresztu. (Red. KPP Gołdap)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Nie poprawia się świadomość społeczeństwa

  1. spacerowicz.

    Panowie policjanci popieram to dobra inicjatywa z tymi pijaczkami. Prośbę mam jedną, przyjedźcie na promenadę zdrojową i wyłapcie wszystkich wariatów na motorach i nie tylko.