Mistrzostwa Polski Amatorów w Triathlonie

W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie sportowym już po raz drugi zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski Amatorów w Triathlonie. Tym razem impreza odbędzie się 6 lipca 2014 roku w Gołdapi. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie ¼ Ironmana czyli 0,95km pływania, 45 km jazdy na rowerze w formule bez draftingu i 10,55 km biegu, a impreza będzie jednocześnie wchodziła w skład cyklu Garmin Iron Triathlon 2014.

Kategorie wiekowe, jakie będą obowiązywały podczas Mistrzostw Polski Amatorów:

18-24 (kobiety i mężczyźni),

25-29 (kobiety i mężczyźni),

30-34 (kobiety i mężczyźni),

35-39 (kobiety i mężczyźni),

40-44 (kobiety i mężczyźni),

45-49 (kobiety i mężczyźni),

50-54 (kobiety i mężczyźni),

55-59 (kobiety i mężczyźni),

60 i więcej (kobiety i mężczyźni).

„Z uznaniem patrzymy na wkład LABOSPORT w rozwój triathlonu w Polsce, dlatego z przyjemnością nadaliśmy zawodom w Gołdapi rangę Mistrzostw Polski Amatorów w ¼ Ironmana. Niezwykła popularność dystansów Ironmana i coraz większa liczba startujących na tych długościach, zasługuje na uhonorowanie medalami Polskiego Związku Triathlonu. Wszystkim startującym w cyklu Garmin Iron Triathlon życzę udanych przygotowań do sezonu 2014 i sukcesów zawodach” – mówi Filip Puchalski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Triathlonu.

W zawodach GARMIN Iron Triathlon Gołdap, które jednocześnie będą Mistrzostwami Polski Amatorów może wystartować zarówno amator jak i zawodowiec. Przy rejestracji na zawody w Gołdapi będzie możliwość zaznaczenia pola „Klasyfikacja Mistrzostw Polski Amatorów”. Czyli każdy kto zaznaczy tą opcję będzie ujęty w Mistrzostwach Polski Amatorów w swojej kategorii wiekowej.” – mówi Filip Szołowski z LABOSPORT Polska. „Podobnie jak na imprezach z serii Ironman – to od samego zawodnika zależy czy uważa się za amatora czy też nie!” – dodaje.

Rejestracja do Mistrzostw Polski Amatorów oraz do całego cyklu rozpoczęła się 2 stycznia 2014 roku na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl . Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, współorganizator GARMIN Iron Triathlon Gołdap informuje, że w dniu od 5 lipca do 6 lipca 2014 r. ul. Promenada Zdrojowa będzie czasowo wyłączona z ruchu kołowego (odcinek drogi na wysokości tężni). Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

 

Powiązane artykuły