Chłopcy z UKS Trójki Gołdap w glorii sławy

drzonkow_1W dniach 3 – 6 lipca w Drzonkowie odbył się Wielki Finał XX Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport 2014. Szkolna drużyna z gołdapskiej „trójki” w gronie potentatów, czy to uznanych siatkarskich marek została bohaterem rozgrywek, kończąc zawody w pierwszej dziesiątce.

W czwartek nastąpiło wielkie otwarcie turnieju, symboliczna pierwsza piłka spadła na młodych sportowców z nieba – niesiona przez spadochroniarza, który efektownie wylądował na hipodromie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po trwającej 4 dni rywalizacji i rozegraniu 1608 spotkań padły ostateczne rozstrzygnięcia Wielkiego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Kinder + Sport. Temperatury sięgały powyżej 30 stopni Celsjusza, młode gwiazdy nie traciły ducha, w końcu właściwie teraz była szansa by wykazać się szlifowanymi podczas długich godzin treningów umiejętnościami.

W tegorocznej edycji zaprezentowało się ponad 37000 najmłodszych siatkarzy i siatkarek, co stanowi rekord w historii imprezy. Do wielkiego finału Polski rozgrywek o Puchar Kinder + Sport dostały się po 3 najlepsze drużyny z każdej kategorii wyłonione podczas finałów wojewódzkich. To wszystko złożyło się rekord imprezy – w finale rywalizowały 244 drużyny. Do maleńkiego Drzonkowa, który po raz drugi gościł Kinder + Sport (wcześniej turniej odbywał się w Zabrzu) przyjechało 1500 najlepszych adeptów siatkówki i przyszłych następców gwiazd reprezentacji, czyli tyle ilu mieszkańców liczy miejscowość położona nieopodal Zielonej Góry. Zgodnie z regulaminem turnieju mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 11 punktów. System rozgrywek przewidywał aż sześć etapów.

O mistrzowski tytuł w czwórkach rywalizowały 42 z 48 zakwalifikowanych drużyn. W Drzonkowskim finale po bardzo udanym sezonie i po ekscytującym awansie wystąpił zespół Łukasza Tarasiewicza UKS „Trójka” Gołdap w składzie: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński, Bartosz Mikielski, Kacper Taudul i rezerwowy Maciej Komarowski. Pierwszy etap opierał się na rywalizacji wewnątrzgrupowej (trzy drużynowej). UKS Trójka Gołdap rozpoczęła z wysokiego C pokonując 2:0 (13:11, 11:6) – UKS „Dwójkę” Milicz I (woj. dolnośląskie) oraz 2:0 (11:5, 11:7) – NTS „Trójkę” Nakło (woj. kujawsko-pomorskie). W kolejnej III części zmagań (drużyna przeskoczyła jeden etap, po awansie z pierwszego miejsca) utalentowani gołdapscy siatkarze ograli 2:0 (11:5, 11:8) – UMKS Kęczanin Kęty (woj. małopolskie) i 2:0 (11:9, 11:9) – AKS Rzeszów II (woj. podkarpackie). Przez pomyłki sędziny nieznacznie przegrali 0:2 (9:11, 9:11) z AKS Rzeszów I. W IV etapie wysoko poprzeczkę zawiesili rywale. Po bardzo zaciętych i dramatycznych bojach ulegli 0:2 (8:11, 12:14) – SKPS Dunajec Nowy Sącz (woj. małopolskie) i 1:2 (8:11, 11:9, 5:11) – PSP 11 Kędzierzyn Koźle (woj. opolskie). Zmobilizowali się i w tych tropikalnych warunkach wygrali 2:1 (11:9, 9:11, 11:6) z KS Metro Warszawa (woj. mazowieckie). Do awansu do ćwierćfinału zabrakło niewiele, bowiem dwóch punktów. W walce o miejsca 9-16 gołdapianie odpowiednio pokonali 2:0 (11:9, 11:7) Piątkę Turek (woj. wielkopolskie), 2:0 (11:3, 13:11) – UKS Dwójka Bytów (woj. pomorskie) i 2:0 (11:0, 11:0) – SP 50 Wrocław (woj. dolnośląskie). W ostatniej walce w turnieju mocno zmęczeni siatkarze ulegli 1:2 (11:9, 7:11, 5:11) PSP 11 Kędzierzyn-Koźle. Młodzi siatkarze z UKS „Trójki” Gołdap w gronie topowych polskich zespołów zajęli wysokie dziesiąte miejsce.

– Chłopcy grali szybko i skutecznie w ataku i dobrze w obronie. Wszyscy byli niesamowicie zdeterminowani, zostawiając pot i serce na parkiecie. 6 lipca na długo zapisze się w mojej pamięci i moich zawodników. Wielkie dzięki pomocnym i niezawodnym rodzicom – mówi trener Łukasz Tarasiewicz. Najlepsze drużyny w nagrodę we wrześniu pojadą do Łodzi na mecze reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata. Jak co roku na Wielkim Finale zagościli do niedawna jeszcze czynni siatkarze, dziś trenerzy, gwiazdy światowej i Polskiej siatkówki – ambasador programu Kinder + Sport Sebastian Świderski (obecnie trener Zaksy Kędzierzyn-Koźle) oraz rekordzista pod względem ilości występów w reprezentacji kraju – Piotr Gruszka, który od nadchodzącego sezonu będzie prowadził klub BBTS Bielsko-Biała. Idole małych siatkarzy rozdali tysiące autografów. To była już 20. edycja ogólnopolskiego turnieju, który od 6 lat odbywa się pod patronatem i wsparciem Ferrero Polska w ramach programu Kinder + Sport – aktywne pokolenie, a organizowany jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Fot. Dziesiąta drużyna w Polsce – UKS „Trójka” Gołdap

Fot. Archiwum własne

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

1. UKS Volley Wałcz

2. AKS Rzeszów I

3. BAS I Białystok

4. SKPS Dunajec Nowy Sącz

5. LKPS Borowno

5. Trefl Gdańsk

7. KS Metro Warszawa

7. Plas Kielce

9. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle

10. UKS Trójka Gołdap

11. Piątka Turek

12. RCS Czarni Radom

13. UKS Dwójka Bytów

14. UKS Serbinów Biała Podlaska

15. Progres Września

16. SP 50 Wrocław

17. UKS Suchanik Gdańsk

18. AKS Rzeszów II

19. SK Górnik Radlin I

20. Kurian Volley Olsztyn

21. ZSS Nysa

22. MKS MOS Wola Warszawa

23. UKS 22 Karków I

24. M-Volley Częstochowa

25. SP 1 SOS Świnoujście

26. BAS II Białystok

27. UKS Remis SP 7 Świdnik

28. MKS SP 6 Kraśnik I

29. Piast Krotoszyn

30. KS Stal Grudziądz II

31. UMKS Kęczanin Kęty

32. SUKSS Suwałki

33. Juvenia Rawa Mazowiecka

34. Jedynka Rawa Mazowiecka

35. UKS Dwójka Milicz II

36. UKS Dwójka Milicz I

37. PKS Gwardia Szczytno

38. UKS Jedynka Szprotawa

39. UKS TKKF Siódemka Rzeszów

40. LMKS Żak Pyrzyce

41. MKS Trójka Nakło

42. PSP 19 Kędzierzyn-Koźle

***

„ Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie pomocną dłoń ”

Szczęśliwi, pełni niezapomnianych wrażeń i wdzięczni adepci siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi: Dawid Rusak, Bartosz Mikielski, Daniel Szlaszyński , Kacper Taudul , Maciej Komarowski wraz z trenerem Łukaszem Tarasiewiczem i rodzicami pragną złożyć serdeczne podziękowania na ręce władz samorządowych: Pana Marka Mirosa – Burmistrza Gołdapi, Pana Andrzeja Ciołka – Starosty Gołdapskiego

oraz

Pani Anny Nadgłowskiej- Dyrektor Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej Gołdap i Pani Beaty Otto – Prezes Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap, a także : Nadleśnictwu Gołdap , ADM Sp. z o.o. w Gołdapi, PWiK Sp. z o.o. w Gołdapi, przedsiębiorstwom: Iryd, USTiWN Józef Brzeziński , Torfex Spółka z o.o. , BRB Robert Buczyński, Zakład Ogólnobudowlany- Słowikowscy, Zajazd Piękna Góra – Rudziewicz, Gal- Inst Zdzisław Galiński, Transrom, Hotelik Gołdap, Palwod Ryszard Pawlukanis, Z.E.Wolt Sławomir Romanowski, PW Bostrak , Unidrew Sp.z o.o. a także Państwu Adamowi i Monice Siemieniuk oraz osobie anonimowej za okazaną pomoc i ofiarność w organizacji wyjazdu na Finał Pucharu Kinder+ Sport w Drzonkowie k/Zielonej Góry oraz Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej “4” chłopców Szkół Podstawowych w Głuchołazach.

Udział w finałach rozgrywek dostarczył nam wielkich emocji, niezapomnianych wrażeń, pozwolił na spotkanie z kolegami z różnych stron Polski oraz nawiązanie nowych przyjaźni.

W tym miejscu kończy się właśnie dla niektórych z nas przygoda z siatkówką dziecięcą. Opuszczamy mury naszej „ starej” szkoły, przekroczymy progi nowych szkół. Lecz nigdy nie zapomnimy drogi wspólnie odbytej, niech zaowocuje i pomaga nam nadal spełniać nasze marzenia.

 

„ Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać i fruń jak najwyżej po marzenia”

( Arkadiusz Gołaś)

 

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Chłopcy z UKS Trójki Gołdap w glorii sławy

 1. mkolii

  Daniel dobry!!!

 2. #1

  W glorii sławy ? Tylko 10 miejsce ? Czym tu się zachwycać ?

 3. jestem

  Gratuluję serdecznie i życzę dalszych sportowych sukcesów:)

 4. Karol

  Oto piękny przykład pracy zespołowej: zawodników, trenera, rodziców, władz, sponsorów. Aż miło czytać! Znacznie przyjemniej niż o np. spoliczkowaniu Boniego przez Mikkego. Politycy, ludzie z prowincji dają Wam przykład! Warto z niego skorzystać.

 5. Karol

  Gratuluję kolejnego sukcesu!

 6. Kibic

  Brawo Łukasz, brawo zawodnicy, brawo rodzice…sponsorzy inwestujcie w drużynę bo warto!!!

 7. znajomy

  Gratulacje chlopaki, 10 miejsce na tyle druzyn pozostawionych za soba to piekny wynik i nie przejmujcie sie idiotycznym wpisem”1″, powodzenia Dawidowi i Bartkowi w SOS Suwaki, wierze ze o Was jeszcze Goldap uslyszy, rodzicom wytrwalosci