Antologia z wierszami gołdapianina

0001Konkurs literacki im. Stanisława Grochowiaka organizowany w Lesznie należy już do tych bardziej znanych w naszym kraju. Nagradzany był w nim również autor z Gołdapi i autorka z niedalekich Wieliczek.

Nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie i tamtejszego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ukazała się antologia zatytułowana „Pokłosie” zawierająca wiersze nagrodzone lub wyróżnione podczas kilkunastu edycji konkursu.

Publikacja liczy ponad 160 stron, jest w twardej oprawie i, pomijając koszmarną wręcz okładkę, jej zawartość literacka prezentuje się całkiem nieźle. Wszak wyboru tekstów dokonał sam Mieczysław Orski – znany krytyk, literaturoznawca i zarazem jeden z jurorów konkursu.

Zaś nagradzany autor z Gołdapi to Piotr Jankowski, który na swoim koncie ma już trzy ksiązki poetyckie i publikacje w pismach literackich, autorka z Wieliczek to Anna Piliszewska, której piekną wierszowaną bajkę dla dzieci kilka tygodni temu nagrodzono w naszym lokalnym konkursie „Opowiem ci bajkę”.

Antologia „Pokłosie” dostępna jest m.in. w gołdapskiej Bibliotece Publicznej.


Aktualności

Powiązane artykuły