Wieczorna przejażdżka zakończona na krawężniku

kontrola drogowkiW najbliższym czasie 26-letni gołdapianin usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Michał P. został zatrzymany wczoraj podczas wieczornej przejażdżki z kolegami na jednej z ulic miasta. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Wczoraj około godziny 20.15 policjanci ogniwa patrolowo–interwencyjnego gołdapskiej komendy Policji patrolując ul. Suwalską zauważyli opla Tigra, który jechał całą szerokością jezdni, a kierujący co chwila tracił panowanie nad autem i wjeżdżał na krawężnik. Styl jazdy kierującego osobówką wzbudził podejrzenie co do stanu trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że 26-latek pił alkohol, a wynik badania wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Na tym jednak kłopoty Michała P. się nie skończyły. Sprawdzenie przez interweniujących policjantów wszystkich wymaganych podczas kontroli dokumentów wykazało, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Wobec obowiązujących przepisów mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły