Wpadek i kolizje. Kierowco zdejmij nogę z gazu

wypadkiNiedostosowanie prędkość do warunków panujących na drogach było przyczyną wypadku drogowego i dwóch niegroźnych kolizji do których doszło w piątkowy i sobotni wieczór na terenie powiatu gołdapskiego. W wyniku tych zdarzeń dwie osoby trafiły do szpitala w Ełku i Olecku. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek 13 czerwca około godziny 22:10. Wtedy to dyżurny miejscowej komendy otrzymał informację, że w Kozakach volkswagen passat wpadł do rowu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 34-letnia Sylwia J. kierująca wspomnianym pojazdem na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu ścinając pionowy znak a następnie wjechała do przydrożnego rowu.

Niespełna pół godziny później w Konikowie doszło do kolejnego wypadku. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce w przydrożnym rowie zastali volkswagena golfa. Mundurowi ustalili, że 23-letnia kierująca Anna M. na łuku drogi prowadzącej w kierunku Gołdapi również w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg, po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu i wpadła do rowu. W pojeździe podróżowali z nią trzej mężczyźni 19-, 20- i 26-latek. Dwaj z nich z obrażeniami nóg i klatki piersiowej zostali przewiezieni do szpitali w Olecku i Ełku, natomiast samej kierującej i 19-letniemu pasażerowi wystarczyła udzielona pomoc medyczna na miejscu.

Z kolei do niegroźnej kolizji doszło dzień później 14 czerwca około godziny 19:00 na trasie Galwiecie – Jurkiszki. Kierujący Volvo zanieczyścił nawierzchnię drogi olejem napędowym, który wyciekał mu z pojazdu. Na skutek tego zanieczyszczenia jezdni w Galwieciach na łuku drogi dwie obywatelki Litwy kierujące passatami wpadły w poślizg, po czym zjechały do przydrożnego rowu. Tym razem nikomu nic się nie stało.

Kierowcy wszystkich aut byli trzeźwi. Niestety pojazdy nie nadawały się do dalszej jazdy. W wyniku uszkodzeń funkcjonariusze zatrzymali rejestracyjne. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami karnymi natomiast wszystkie okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie. (Red. KPP Gołdap)

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły