Tradycji stało się zadość

noc_swietojanska_3Aby uczcić św. Jana, najdłuższy dzień i najkrótszą noc w roku, pod przewodnictwem Hanny Łukaszewicz w „Leśnym Zakątku” spotkało się ponad 60 członków Związku Rencistów Emerytów i Inwalidów. Spotkanie pani Helena rozpoczęła przypomnieniem „Dnia Ojca”, toteż i ojcom wręczono drobne upominki i wszyscy odśpiewali 100 lat składając im najserdeczniejsze życzenia.

Potem złożono serdeczne życzenia i 100 lat solenizantkom i solenizantom, którzy obdarowywali biesiadników słodkościami i uściskam.

Związkowy zespół „WRZOS” wyśpiewywał biesiadne piosenki dobrane do tej okoliczności, a obecni chętnie podchwytywali i wtórowali. Melodie płynęły nad jeziorowe fale i roznosiły się po pobliskim lesie.

Nasz didżej Czesław Stawiecki skocznie przygrywał do tańca, zaś emeryci nie szczędzili obolałych nóg, aby skorzystać z miłej rehabilitacji i integracji.

Pod wieczór biesiadnicy ze śpiewem na ustach poszli nad jezioro, gdzie gość specjalny z Suwałk p. Danuta Byro w imieniu wszystkich zebranych podarowała falom jeziora gołdapskiego symboliczny wianek. (Red. CB-B)

 


Aktualności

Powiązane artykuły